"Гібридно діють в усіх напрямках". Лукашенко звинуватив іноземні держави в організації протестів

"Гібридно діють в усіх напрямках". Лукашенко звинуватив іноземні держави в організації протестів

"Гібридно діють в усіх напрямках". Лукашенко звинуватив іноземні держави в організації протестів
УНІАН

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє, що мітингувальниками в Білорусі керували з-за кордону, а перебої у роботі інтернету також організовуються іноземними державами.

"Десь, може, і ми припустилися помилок, десь були промахи. Я теж чесно зізнавався, що ми ще не все знаємо, чого вони хочуть. За однією розмовою, ми бачимо ляльководів. Одна з ліній цих ляльководів — Чехія. Сьогодні вже з Чехії управляють нашим об'єднаним штабом, де, вибачте мені, сидять ці вівці, нічого не розуміючи, що від них хочуть. Я доручив видати цю інформацію в ЗМІ, щоб побачили, чого вони хочуть. Вони продовжують насідати, продовжують вимагати: виводьте людей на вулицю і ведіть переговори з владою про добровільну здачу влади. Загалом, намагаються керувати процесом з-за кордону. Я про Польщу не кажу. Там вже осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про яких я говорив. Зокрема, на жаль, з Росії певний приплив людей", — цитує білоруське видання "Белта" слова Лукашенка на брифінгу.

Він сказав, що вимкнення інтернету у країні не є ініціативою влади, а також відбувається з-за кордону.

"Комусь кортить, закликають виходити на вулиці. Навіть з-за кордону вимикають інтернет, щоб викликати невдоволення у населення. Зараз наші фахівці розбираються, звідки йде це блокування. Тому якщо інтернет погано працює, це не наша ініціатива, це з-за кордону", — заявив Лукашенко.

За його словами, на Білорусь намагаються цілеспрямовано тиснути з різних боків, "гібридно діють в усіх напрямках". Також Лукашенко запевняє, що в організаторів акцій не вийшло розпалити "пожежу у центрі Мінська", як вони того хотіли.

Читайте також: "Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як пройшли вибори у Білорусі"

"Те, про що я говорив, це все підтверджується. Якщо хтось не вірив, то він зараз у це повірив. Тобто нам намагаються цю заварушку підкинути. Я попереджав: Майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритися, заспокоїтися. А батькам втретє кажу подивитися, де їхнє чадо, щоб не було потім боляче, щоб не ахали, щоб не охали. Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цих хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати та плакати? Тому відповідь буде адекватна. Країну розірвати ми не дозволимо", — сказав Лукашенко.

Він заявив, що 200-300 осіб були "кинуті організаторами акцій на південь Білорусі", де, за його словами, вони "намагалися захопити органи влади". Також Лукашенко стверджує, що о 20:20 9 серпня у Білорусі не було черг до виборчих дільниць і лише на одній із них, у Мінську, люди ще продовжували голосувати після цього часу. Він вважає, що на дільницю спеціально приходили люди і "фактично блокували роботу".

Читайте також: "Тисячі затриманих, є поранені. Як минула ніч у Білорусі"

Лукашенко додав, що влада "розбереться із кожним, хто провокує і штовхає хлоп'ят на заворушення", а також що протестувальники мають подякувати ОМОНівцям, які не допустили їх до Палацу Незалежності, який охороняється інакше і де працює Служба безпеки. Він зазначив, що там учасникам акцій "мало б не здалося".

Що відомо

  • У Білорусі на акціях протесту через попередні результати виборів президента, за якими переміг чинний президент Олександр Лукашенко, затримали кілька сотень осіб.
  • У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявляють, що на акціях протесту через попередні результати виборів президента, за якими Лукашенко, постраждали 39 правоохоронців і було затримано близько 3 тисяч осіб.
  • Згодом у Центральній виборчій комісії Білорусі заявили, що на виборах переміг Лукашенко із результатом у 80,23%.Громадяни Білорусі біля різних посольств у світі закликали нинішнього президента Олександра Лукашенка піти у відставку.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив свою першу заяву після виборів, сказавши, що президентські вибори в Білорусі пройшли як свято, але ті, хто захотів його зіпсувати, засвітилися ще яскравіше. Крім того, він сказав, що мітингувальниками керували з інших країн.
  • Більшість людей були затримані у день виборів — 9 серпня, однак деякі з них — 8 серпня й відтоді не виходять на зв'язок. Серед затриманих є виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти.
  • Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію та війська зупинити насильство.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.
На початок