Лише президент Туреччини здатен повернути Путіна до "зернової угоди" — Кулеба

Лише президент Туреччини здатен повернути Путіна до "зернової угоди" — Кулеба

Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час засідання Радбезу ООН, 17 липня 2023 року. Фото: AP

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган є єдиною людиною, яка може повернути президента РФ Володимира Путіна до Чорноморської зернової ініціативи.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі Укрінформу.

"Україна координує з Ердоганом, щоб Путін повернувся в Чорноморську зернову угоду, а Ердоган координує із Зеленським. Це спільний інтерес", — сказав він.

Міністр вважає, що єдиною людиною, яка може повернути Путіна в Чорноморську зернову угоду, є президент Ердоган.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

За даними українського МЗС після виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи, за дев'ять днів обстрілів російська армія знищила 180 тисяч тонн зернових культур, 26 обʼєктів портової інфраструктури та п'ять цивільних суден.

На початок