На Хмельниччині митці з різних куточків України писатимуть картини

На Хмельниччині митці з різних куточків України писатимуть картини

На Хмельниччині митці з різних куточків України писатимуть картини
Художній музей у Хмельницькому, серпень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

15 митців з різних куточків України приїхали до Хмельницького, аби впродовж 14 днів у музеї — подільській садибі 18 століття у Маліївцях писати свої картини. Розповіла Суспільному директорка обласного художнього музею Ольга Долінська.

Художник з Києва Євген Клименко у Хмельницькому не вперше. Сьогодні приїхав на артрезиденцію з сучасного живопису, який організовує Хмельницький обласний художній музей. Говорить, малює все життя. З початку повномасштабного вторгнення змінилася тематика написання картин.

"Зараз конкретно у мене дві теми: творча і військова. Творчі картини — це одне, а військові — вважаю більше не творчістю, а журналізм-малюнками", — розповідає художник з Києва.

На артрезиденції, столична художниця Анна Придатко вперше. Каже, надихається під час повітряних тривог.

"Якби це дивно не звучало, але в стресових ситуаціях також є натхнення, або ідеї, які треба зберегти для майбутнього в тому числі", — пояснює Анна Придатко.

Уперше Хмельницький обласний художній музей впроваджує артрезиденцію з сучасного живопису, розповідає директорка Ольга Долінська.

"Сьогодні надзвичайно хвилюючий і водночас радісний день не тільки для нашого музею, а й для трьох музеїв: це ХОХМ, Донецький ОХМ і Маліївецький історико-культурний музей, тому що ми всі є партнерами одного спільного проєкту, який впроваджується за підтримки Українського культурного фонду. Це міжрегіональний проєкт "Ціна Свободи. Артрезиденція з сучасного живопису", — каже Ольга Долінська.

На Хмельниччині митці з різних куточків України писатимуть картини
Митці обговорюють спільний проєкт, серпень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Впродовж двох тижнів 15 художників з різних куточків України будуть працювати на території садиби 18 століття у Маліївєцькому історико-культурному музеї.

"Це художники з різним досвідом. І нам цікаво, як вони творчо опрацюють тему, яка була запропонована для артрезиденції "Ціна Свободи", — розповідає директорка обласного художнього музею.

Співпраця Хмельницького та Донецького обласних художніх музеїв розпочалась з повномасштабного вторгнення, розповідає директорка Донецького художнього музею Олена Фідря.

"Ми дуже раді, що познайомилися з нашими колегами. Шкода, що в такий час, але маємо багато планів, з яких багато уже чого реалізували. Хочемо, щоб митці об’єдналися, незалежно від того, що зараз йде повномасштабна війна, але мистецький фронт повинен бути", — розповідає Олена Фідря.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок