На Хмельниччині збільшився попит на здобуття робітничих професій

На Хмельниччині збільшився попит на здобуття робітничих професій

На Хмельниччині збільшився попит на здобуття робітничих професій
Фото: Суспільне Хмельницький/Ілюстративне

Під час цьогорічної вступної кампанії на Хмельниччині збільшився попит на здобуття випускниками шкіл робітничих професій. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу професійно-технічної освіти обласного департаменту освіти Світлана Фіярська. За її словами, за місяць від початку вступу заклади професійно-технічної освіти області набрали 68% учнів, які навчатимуться за кошти державного та обласного бюджетів.

Які професії є найбільш потрібними в області та які умови їх здобуття — в матеріалі.

Анастасія Вітюк з Красилова після дев’ятого класу вступає до місцевого професійного ліцею на спеціальність "кухар-кондитер". Їй навчатись три роки. Говорить, за цим фахом нині працює її мама, і для неї кондитерські вироби теж стали улюбленою справою.

"Я вважаю, що в теперішньому світі ця професія є дуже популярна і дуже корисна. Я думаю, що можу піти в кафе чи в ресторан працювати", — розповіла Анастасія.

На фото абітурієнтка Анастасія Вітюк.
На фото абітурієнтка Анастасія Вітюк. Фото: Суспільне Хмельницький

Валерія Своротнєва закінчила одинадцять класів, планує здобути професію кухаря. Їй навчатись рік. Каже, її цікавить азійська кухня. З цією справою планує пов’язати життя.

"Кухар — їсти хочеться завжди. В майбутньому я б хотіла працювати в якомусь закладі. Можливо, відкрити свій заклад", — говорить Валерія.

На фото абітурієнтка Валерія Своротнєва.
На фото абітурієнтка Валерія Своротнєва. Фото: Суспільне Хмельницький

Попит на здобуття випускниками шкіл робітничих професій збільшився загалом по всій області, говорить начальниця відділу професійно-технічної освіти обласного департаменту освіти Світлана Фіярська. За її словами, за місяць вступної кампанії місця державного та регіонального замовлення заповнили вже на 68%.

"Робітничі професії мають попит і якщо говорити в перспективі — вони є добре оплачуваними. Відповідно, багато хто з дітей бажає отримати робітничі професії, щоб надалі, після завершення навчання, мати можливість працювати", — каже Світлана Фіярська.

Слюсар-ремонтник — одна із професій, що мають найбільше місць державного замовлення в області. Перші заняття учні розпочинають в слюсарній майстерні.

На фото слюсарна майстерня.
На фото слюсарна майстерня. Фото: Суспільне Хмельницький

Заступниця директора Красилівського професійного ліцею Тетяна Пташка говорить, робітничим професіям навчають безплатно, вступ — без іспитів. Зараховують перш за все абітурієнтів пільгових категорій.

"Ми зараховуємо на навчання всіх учнів, які до нас приходять. Але якщо їх кількість більша, ніж передбачено планом, то тоді для таких учнів проводиться співбесіда або дивимось на показники середнього балу оцінок", — каже Тетяна Пташка.

Абітурієнти заповнюють документи на вступ до професійного ліцею.
Абітурієнти заповнюють документи на вступ до професійного ліцею. Фото: Суспільне Хмельницький

Одне із нововведень цьогорічної вступної кампанії, каже Світлана Фіярська — електронні кабінети для абітурієнтів.

"Це дає можливість здійснювати набір абітурієнтів, можливо, з окупованих територій, якщо вони можуть приїхати. Або, можливо, якщо діти перебувають десь за кордоном", — говорить начальниця відділу обласного департаменту освіти і науки.

Обсяг місць державного та регіонального замовлення — приблизно три з половиною тисячі, як і торік, каже Світлана Фіярська. В області, за її словами, функціонує 23 заклади професійно-технічної освіти.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок