Міністерство оборони України затвердило Методичні рекомендації щодо спільного урядування у системі оборонного відомства. Вони дозволять запровадити єдині підходи до діяльності комітетів у міністерстві, розкрити й довести всі аспекти спільного урядування. Крім цього, рекомендації допоможуть керівникам та персоналу Міноборони, ЗСУ, Державної служби спеціального транспорту у питаннях опанування нових форм діяльності з порядку організації, планування та проведення засідань.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
"Спільне урядування — це новий досвід для всіх нас і нова форма роботи для Міноборони. Вона досить демократична і дає можливість почути думки всіх учасників відповідних процесів. Дозволить сприяти міцним, активним, узгодженим відносинам, побудованим на співпраці між цивільним керівництвом Міноборони та командуванням ЗСУ, з дотриманням принципу чіткого розмежування повноважень, відповідальності й підзвітності", — пояснив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Він додав, що в основу трирівневої моделі спільного урядування в Міноборони покладено роботу комітетів, підкомітетів та робочих груп. Організаційною формою роботи є засідання, як спільна платформа для Міноборони та ЗСУ.
"Реалізація інструментів спільного урядування дозволяє головам комітетів приймати обґрунтовані рішення для розв’язання актуальних питань та проблем на основі поглядів і пропозицій членів комітетів та експертів, фахівців, представників, формально не підпорядкованих структурних підрозділів, інших державних органів та громадськості", — сказав Павлюк.
Трирівнева модель спільного урядування в системі Міноборони ґрунтується на практичному досвіді уже існуючих оборонних моделей країн ЄС та держав-членів НАТО.
Трирівнева модель спільного урядування:
- перший рівень – головний (executive), на якому ухвалюються рішення з ключових питань у системі Міноборони;
- другий рівень – функціональний (functional), на якому формуються спільні рекомендації й відбувається координація виконання основних завдань і функцій Міноборони, ГУР МО, апарату Головнокомандувача ЗСУ, Генштабу ЗСУ, органів військового управління ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, у тому числі процесів розроблення і виконання стратегій, програм і планів;
- третій рівень – допоміжний (enabling), на якому передбачається створення постійних або тимчасових комісій та робочих груп, діяльність яких направлена на забезпечення та координацію заходів, спрямованих на реалізацію завдань і функцій складових системи Міноборони, а також вироблення фахових рекомендацій для їх розгляду й ухвалення комітетами вищого рівня відповідно до компетенції.
Ознайомитись із Методичними рекомендаціями щодо спільного урядування в системі Міністерства оборони України можна за посиланням.
2 серпня Міністр оборони України Олексій Резніков показав модель FPV-дрона, що офіційно стала в експлуатацію у Збройних Силах України. Це вже десята модель FPV-безпілотника, прийнята на озброєння в українській армії.