Міноборони повністю виконало замовлення Генштабу щодо дронів військового призначення — Маляр

Міноборони повністю виконало замовлення Генштабу щодо дронів військового призначення — Маляр

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Фото: УНІАН
Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Міністерство оборони повністю виконало замовлення, передані Генеральним штабом, щодо дронів військового призначення. Усі контракти укладені, все працює на фронті.

Про це повідомила заступниця глави Міноборони Ганна Маляр в інтерв'ю телеканалу "Ми — Україна".

За її словами, відповідно до закону України, МО має право закуповувати виключно те, що замовляє Генштаб, який формує запит і може замовляти товари військового призначення.

"Абсолютна більшість цих безпілотників зроблена українськими виробниками. Це різні виробники, це не один, це різних типів безпілотники", — розповіла посадовиця.

Маляр зазначила, що в Україні є "технологічний прорив" за час війни та Міноборони створило "дуже сприятливі" умови для того, аби виробник якнайшвидше пройшов усі дозволи та випробовування.

"Ми максимально настільки скоротили, що навіть для стандартів НАТО це ще більш скорочені терміни. І сьогодні цілодобово ця система працює на Збройні сили", — вказала заступниця міністра.

Про дрони невійськового призначення

Про дрони невійськового призначення, як пояснила посадовиця, потреба в них на фронті "повністю вирахувана" і МО точно знає, скільки їх потрібно.

Маляр зауважила, що Міноборони не може закуповувати товар такого типу, тому цим займаються інші цивільні відомства. Для цього ухвалені рішення Кабміном і Верховною Радою та виділені кошти.

Серед таких дронів "дуже високий" відсоток втрат, тому необхідне їхнє постійне поповнення, на сьогодні держава "максимально все, що може" робить стосовно дронів невійськового типу, додала заступниця міністра.

"Ми надзвичайно вдячні всім громадянам, які долучаються до цієї допомоги", — підсумувала посадовиця.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.

На початок