Поліцейські офіцери громад на Полтавщині: скільки запрацюють та де саме

Поліцейські офіцери громад на Полтавщині: скільки запрацюють та де саме

Поліцейські офіцери громад на Полтавщині: скільки запрацюють та де саме
Поліція. Фото ілюстративне, сайт ГУПН у Полтавській області

Чотири громади регіону від початку 2023-го року вирішили впровадити проєкт "Поліцейський офіцер громади". Іще у трьох такі правоохоронці мають запрацювати найближчим часом. Про це Суспільному розповів речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Хто такий поліцейський офіцер громади

Поліцейський офіцер – це правоохоронець, що проживає у межах громади, в якій працює, аби оперативніше реагувати на звернення та стежити за дотриманням порядку.

Поліцейські офіцери громад на Полтавщині
Поліцейська станція у Мачухівській громаді. Фото: Суспільне Полтава

"Згідно з аналізом, спостерігалося різке зниження злочинності і правопорушень на території обслуговування. Рівень довіри до цих поліцейських дуже високий, у деяких громадах він сягає 80%, тому що поліцейський постійно в комунікації з людьми", – пояснив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Вимоги до кандидата на посаду поліцейського офіцера громади
Вимоги та обов'язки кандидата на посаду поліцейського офіцера громади. Графіка: Суспільне Полтава

У яких громадах на Полтавщині 2023-го року впровадили проєкт

У яких громадах на Полтавщині 2023-го року впровадили поліцейських офіцерів
Громади Полтавщини, які впроваджують проєкт 2023-го року. Графіка: Суспільне Полтава

Першу поліцейську станцію цього року відкрили навесні у Мачухівській громаді. Про це Суспільному розповів речник поліції регіону Юрій Сулаєв.

"Такі посади як дільничний офіцер поліції перестануть існувати в системі Нацполіції України, оскільки вони будуть замінені саме поліцейськими офіцерами громад. Це передовий досвід і практика передових країн світу щодо забезпечення правопорядку в громадах", – сказав речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

У Скороходівській громаді планують впровадити поліцейського офіцера
Селище Скороходове. Фото: Суспільне Полтава

За словами речника обласної поліції, для впровадження проєкту громада має надати приміщення для офіцера, а також може долучитися до закупівлі необхідної техніки.

"Будемо в подальшому вирішувати, скільки коштів потрібно перенаправити з бюджету, щоб утримувати цих двох поліцейських громади. Вони будуть перебувати саме в центральній садибі Скороходового. Але у нас залишилися приміщення у старостатах, то ми готові надати їм приміщення у старостинських округах. Їх у нас чотири", – розповів голова Скороходівської громади Валерій Штепка.

Відколи на Полтавщині діє проєкт "Поліцейський офіцер громади"

Проєкт "Поліцейський офіцер громади" на Полтавщині стартував у листопаді 2020-го. Нині він діє у 25 громадах регіону, де працюють 37 правоохоронців. Для них створили 27 поліцейських станцій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок