Обвал балкону в центрі Львова: що каже власниця квартири та посадовець Шевченківської РА

Обвал балкону в центрі Львова: що каже власниця квартири та посадовець Шевченківської РА

Обвал балкону в центрі Львова: що каже власниця квартири та посадовець Шевченківської РА
Будинок на вулиці Джерельній, 43, де обвалився балкон. Суспільне Львів

Вночі, 31 липня, у будинку на вулиці Джерельній, 43 у Львові стався обвал балкону. На місці вже працювали фахівці та незалежний експерт, який оцінює цілісність будинку. Більше про ситуацію дізнавалося Суспільне.

Власниця квартири на другому поверсі Ольга Баландюх розповідає, балконом не користувалася вже кілька років.

"О третій ночі чую такий гул, я думала, що то ракета. Я приходжу — все лежить тут. На вулиці якісь люди стоять, вони видно повибігали з будинків і думали, що то ракета десь впала. От і таке, балкона нема", — каже жінка.

Балкон повністю обвалився о 3 ночі 31 липня
Балкон повністю обвалився о 3 ночі 31 липня. Суспільне Львів

Ольга Баландюх говорить, що живе в цій квартирі вже 40 років. У травні і червні цього року зверталась до міської ради із заявами, бо балкон виглядав аварійним та перехиленим, відповідей не було.

"Першу заяву написала 3 травня 2023 року: балкон в аварійному стані, прошу вжити відповідні заходи. Дві мої заяви є, дивіться, отак реагують в нас, бачите, отут воно зареєстровано, одна і друга", — зазначає власниця квартири.

Ольга Баландюх показує заяви, які писала у мерію
Ольга Баландюх показує заяви, які писала у мерію. Суспільне Львів

За словами адвоката Ігоря Барткова, відповідь на заяву у мерії мали надати впродовж 30 днів.

"Заява чи запит якщо приходить, пошта розподіляє це керівнику, той відписує виконавцю, виконавець має відведені законом терміни і не тільки для письмової відповіді, а також для вжиття заходів реагування", — говорить адвокат.

У Шевченківській адміністрації кажуть, що на заяви з проханнями про ремонт не реагували, адже квартира перебуває у приватній власності.

"Цей балкон є складовою частиною приватизованої квартири, відповідно власники мали би належно його утримувати. Люди пишуть багато: там просимо зробити ремонт квартири, балкону чи вікна зробити в приватній квартирі, але люди не розуміють, що це їхня власність, вони несуть відповідальність безпосередню", — говорить заступник голови Шевченківської адміністрації Святослав Костяка.

Заступник голови Шевченківської адміністрації з житлово-комунальних питань Святослав Костяка
Заступник голови Шевченківської адміністрації з житлово-комунальних питань Святослав Костяка. Суспільне Львів

Проте такі будинки щорічно оглядають, востаннє це робили весною 2023 року.

"У звіті, який проводився весною, про те, що балкон другого поверху даної квартири є аварійний, не згадується ні слова. Огляд проводили сертифіковані спеціалісти", — каже посадовець.

Після обвалу балкону фахівці вже обстежували будинок.

"На ранок було запрошено експерта, незалежного, сертифікованого, який здійснює обстеження цілісності конструкції будинку і надасть найближчим часом висновки та рекомендації. Ми поспілкувалися з власниками деяких квартир щодо можливого подальшого ремонту. Але нам спочатку треба рекомендації експерта", — додає чоловік.

За словами Святослава Костяки, експертні висновки будуть 1-2 серпня.

На початок