У першому півріччі експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3%

У першому півріччі експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3%

У першому півріччі експорт IT-послуг з України зменшився на 9,3%
Вебсаміт у Лісабоні, Португалія, 2 листопада 2022 р, Ілюстративне фото, АР

У першому півріччі 2023 року експорт IT-послуг з України склав 3,38 млрд доларів, що на 9,3% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомили на сайті Асоціації IT Ukraine.

Зазначається, що у червні за даними Національного банку України, експорт ІТ-послуг приніс Україні 573 млн доларів. Фахівці називають позитивним сценарієм те, що зберігся обсяг експорту, водночас відмічають, що падіння експортних показників ІТ-послуг не зупинилося.

У першому кварталі 2023 року експорт IT-послуг з України знизився на 16% порівняно з таким же періодом 2022 року, і становив 1,68 млрд доларів. За результатами 2022 року ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки завбільшки 7,35 млрд доларів. Відповідно податки за 2022 рік становили 32,2 млрд гривень.

"Наша ІТ індустрія зберегла експертизу та кадри в Україні, але щоб зберегти конкурентні переваги на глобальному ринку, цього недостатньо, тому компанії вимушені розвивати закордонні офіси, щоб зберегти наявних та залучати нових клієнтів. Але, при цьому, в Україні ІТ компанії активно інвестують в нові розробки у сфері defence-tech та кібербезпеки. Хоча такі проєкти та не дають приросту експортних показників бюджету, але роблять значно більше — створюють нові унікальні продукти на майбутнє і допомагають боронити нашу країну сьогодні", — йдеться у повідомленні Асоціації IT Ukraine.

Навесні 2023 року платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот відзначала, що після сплеску на початку російського вторгнення заробітки ІТ-експорту в Україні скорочуються, однак все ще становлять майже половину — 43% — доходу експорту послуг.

На початок