Перейти до основного змісту
Чи варто очікувати валютних стрибків найближчим часом. Пояснює експерт

Чи варто очікувати валютних стрибків найближчим часом. Пояснює експерт

500 гривень
. Фото: Суспільне Рівне

Ситуація на готівковому ринку валюти в Україні станом на кінець липня збалансована, а гривня укріпилася і коливається на рівні у 36,6 грн/дол. Про це в етері Суспільне. Спротив зазначив кандидат економічних наук Віталій Шапран. Він розповів, чого очікувати від валютного ринку найближчим часом.

Ситуація на готівковому ринку валюти

"Ринок дуже повільно реагує на події, за якими спостерігає населення, а саме на зростання цін. Поступово на цьому тижні гривня до долара послабла на кілька копійок, а курс євро у нас встановлюються в залежності від коливання євро до долара на міжнародному ринку. Сьогодні в середньому долар можна купити по 37,7 гривні, а євро — по майже 42 гривні", — зауважив Віталій Шапран.

За його словами, рішення, які прийме Національний банк найближчим часом, не будуть впливати на валютний ринок через фіксований курс долара.

"Нагадаю, що вже понад рік долар коливається на рівні 36,6 гривні. Готівковий ринок стабілізувався, знаходиться у стані спокою. Так, на ринку бувають коливання курсів, але довгостроковий тренд такий, що гривня укріпилась на готівковому ринку і коливається у межах фіксованого курсу", — додав він.

Чи очікувати різкі стрибки курсу гривні

"У нашій країні йде війна. І коли у будь-якій країні є якісь екстраординарні події, то можуть бути різні сценарії, але у найближчі два-три тижні і до кінця року в цілому я не бачу якихось фундаментальних факторів, які б могли розбалансувати готівковий ринок. Він зараз досить збалансований.

Бачимо, що приплив валюти з боку заробітчан збільшився, банки готові також завозити готівку, якщо це потрібно, тобто ринок давно вже, за моїми оцінками, десь пів року, як оговтався від війни, а для його розбалансування потрібні якісь дуже екстраординарні події в економіці, яких наразі я не бачу".

Які зміни можливі

"Є розмови про повернення до плаваючого курсу. Можливо, це було б доречно зробити по завершенню бойових дій або при розв'язанні питань з розблокуванням південних портів — через зернову угоду або військовим методом. Тому що насправді експортний потенціал України сьогодні трохи підірваний і фіксований курс лікує від таких шокових ситуацій на безготівковому ринку. Такі зміни можливі до кінця року, але я не радив би цього робити".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок