Експорт IT-послуг в Україні зріс за 9 місяців на 35% – Опендатабот

Експорт IT-послуг в Україні зріс за 9 місяців на 35% – Опендатабот

Експорт IT-послуг в Україні зріс за 9 місяців на 35% – Опендатабот
Ілюстративне фото: unplash

За три квартали 2021 року експорт IT-послуг в Україні зріс на 35%. Частка IT серед усього експорту послуг зросла на 14% у порівнянні з минулим роком.

Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Національного банку України.

Серед усього експорту послуг України частка ІТ вже сягнула 38%. Для порівняння, на початку 2020 року вона складала 24%.

Повідомляється також, що у країні зросла кількість IT-компаній — на 22% — та ФОПів, що спеціалізуються на комп'ютерних та інформаційних послугах — на 40% відповідно. Зростання показників — це результат діяльності аутсорсингових компаній, які наймають українських програмістів для роботи над закордонними ІТ-проєктами.

"Аутсорс у чистому вигляді —​​ продаж часу та найманої праці — є низькомаржинальним бізнесом. Треба віддати належне аутсорсинговим компаніям, які формують ресурс на початковому етапі — вони збирають людей, навчають роботи в командах, підходам до розробки й новим технологіям, підвищують кваліфікацію. Проте держава має бути вкрай зацікавлена ​​у тому, щоб усередині країни реєструвалися та розроблялися свої IT-продукти", — коментує зазначив CEO Work.ua Артур Міхно. Експерт додає, що для цього необхідне формування максимально захищеного правового поля, спрощення та зниження податків для продуктових IT-компаній.

Що відомо

  • За перші п’ять місяців 2021 року український експорт зріс на понад 25%, або майже на 5 мільярдів доларів. Експорт у Китай, США, Туреччину, Велику Британію зріс практично на 50%.
  • За даними Світового банку, новий сплеск захворюваності на COVID-19 на початку 2021 року значно загальмував відновлення бізнесу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок