Ірина Геращенко вперше стала чемпіонкою України зі стрибків у висоту: як пройшов турнір

. Ірина Геращенко. Фото: AP Photos

На подіумі також Юлія Левченко та Юлія Чумаченко.

Ірина Геращенко вперше стала чемпіонкою України зі стрибків у висоту на відкритих стадіонах. Відповідні змагання пройшли на національному чемпіонаті з легкої атлетики в Луцьку.

Жіночі медалі зі стрибків у висоту розіграли на другий день національної першості. Статус чинної чемпіонки захищала Юлія Чумаченко після дебютного тріумфу минулого року.

Увійшли до заявки й Ірина Геращенко, Юлія Левченко та Катерина Табашник, представниці України в поточному сезоні Діамантової ліги. Вероніка Крамаренко та Лілія Клінцова відстоювали минулорічні "срібло" й "бронзу" відповідно.

Врешті Табашник так і не вийшла на старт через пошкодження. Травми ахіллового сухожилля стрибунка зазнала на розминці перед змаганнями.

Як пройшов турнір

• Довше за інших без помилок трималася Юлія Левченко: з першої спроби вона перестрибнула планки в 180, 183, 186 та 189 см.
  • Геращенко ризикувала закінчити виступи вже на висоті в 1.86 метра, яку підкорила лише з третьої спроби.
  • Трійка медалісток сформувалася на планці в 1.80 метра, яку не подолала четверта спортсменка в підсумковому заліку Лілія Клінцова. Змагання між собою продовжували Левченко, Геращенко та Юлія Чумаченко.
  • Чинна чемпіонка України першою вилетіла з боротьби за "золото": припустилася трьох помилок на 192 см і закінчила чемпіонат з "бронзою".
  • Нова чемпіонка визначилася на висоті в 1.97 метра. Левченко припустилася на ній трьох помилок, натомість Геращенко — перелетіла з першої спроби та гарантувала собі "золото".
  • Ірина спробувала піти на новий особистий рекорд сезону. Але з трьох спроб не подолала планку в 2.01 метра.

Чемпіонат України-2023. Стрибки у висоту (жінки)

1. Ірина Геращенко — 1.97 метра
  2. Юлія Левченко — 1.95
  3. Юлія Чумаченко — 1.89

Що означає результат Ірини Геращенко

• Київська стрибунка вперше в кар'єрі стає чемпіонкою України на відкритих стадіонах. Досі у 2014 році вона здобула свій єдиний національний титул в приміщенні.
  • 1.97 метра Геращенко перестрибнула лише втретє в літньому сезоні-2023. Цьогорічний рекорд українки — 2.0 метра на етапі Діамантової ліги в Лозанні.
  • Геращенко здобула другу перемогу в літньому сезоні-2023. Єдине міжнародне "золото" вона виграла у липні, на етапі Діамантової ліги в Польщі.

Хто така Ірина Геращенко

• 28-річна українська стрибунка у висоту з Києва.
  • Віцечемпіонка Євро-2021 в приміщенні. Дворазова учасниця Олімпійських ігор, де посідала четверте місце у 2021 році.
  • Дворазова переможниця етапів Діамантової ліги.
  • У 2022 році посіла четверте місце у фіналі чемпіонату світу в США.