ЄС наклав санкції проти РФ за "інформаційні маніпуляції" про війну в Україні

ЄС наклав санкції проти РФ за "інформаційні маніпуляції" про війну в Україні

ЄС
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Рада Європейського союзу ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти семи російських фізичних осіб та п’яти організацій, відповідальних за дезінформацію про війну в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що санкції запроваджено за проведення цифрової кампанії з маніпулювання інформацією під назвою RRN (Recent Reliable News), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку війни Росії проти України.

"Ця кампанія, в якій брали участь державні органи чи органи, афілійовані з урядом РФ, базується на фейкових вебсторінках, які використовують ідентифікацію національних ЗМІ і державних сайтів, а також фейкові акаунти в соцмережах. Ця скоординована та цілеспрямована інформаційна маніпуляція є частиною ширшої гібридної кампанії Росії проти ЄС та держав-членів", — йдеться у повідомленні.

Під санкції зокрема потрапили:

  • інтернет-компанія Inforos і троє її засновників. "Інфорос" тісно пов'язана з російською військовою розвідкою (ГРУ), відповідальна за створення понад 270 проксі-онлайн ЗМІ, які поширюють пропаганду на підтримку війни Росії проти України.
  • АНО "Діалог" — російська некомерційна організація, створена Департаментом інформатизації та технологій Москви і тісно пов'язана з адміністрацією президента РФ,
  • Інститут російської діаспори,
  • Агентство соціального проєктування та "Структура національних технологій" — дві російські ІТ-компанії, що беруть участь у проведенні під керівництвом Росії кампанії цифрової дезінформації RRN, та відомі представники вищезазначених організацій.

Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, зараз поширюються на близько 1800 фізичних та юридичних осіб.

23 червня Рада ЄС ухвалила 11 пакет санкцій проти Росії, спрямованих на посилення наявних обмежень ЄС і припинення їхнього обходу.

На початок