У Полтаві обрали секретарку міської ради: думка юриста та депутатів

У Полтаві обрали секретарку міської ради: думка юриста та депутатів

Полтавська міська рада
Фото: Суспільне Полтава

28 липня у Полтавській міськраді обрали нову секретарку. Нею стала депутатка від "Слуги народу" та військова медикиня Катерина Ямщикова. На позачерговій сесії міської ради, яку скликали депутати, із посади секретаря зняли Андрія Карпова. За таке рішення проголосував 31 депутат.

Як пройшло обрання нового секретаря Полтавської міськради

У сесійній залі Полтавської міської ради зібрались депутати від майже усіх фракцій. 28 липня на позачерговій сесії розглянули питання про припинення повноважень секретаря міськради Андрія Карпова та обрання на цю посаду Катерину Ямщикову. Засідання розпочали об 11 годині. Порядок денний засідання підтримали 31 депутат.Голосування за припинення повноважень секретаря було таємним. Аби віддати свій голос депутати по черзі заходили у спеціальну кабінку, а після цього вкидали бюлетені у скриньку.

У Полтаві обрали секретарку міської ради
Андрій Карпов. Фото: Суспільне Полтава

Таке рішення депутатів Андрій Карпов заветував. Документ про це він показав під час засідання.

"Оголошую розпорядження міського голови про зупинення рішення позачергової 38 сесії. Ви не головуючий на сесії. Та це неважливо, я секретар міської ради", — сказав колишній секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.

Обрання секретарки у Полтавській міській раді
У Полтаві обрали секретарку міської ради. Фото: Суспільне Полтава

Позиція юриста про законність обрання секретаря

"Рішення про його звільнення – воно є актом індивідуальної дії. І воно набирає чинності з моменту його прийняття. Тобто коли депутати проголосували і головуючий підписав це рішення, Карпов автоматично втрачає свої повноваження і вже не є секретарем. Відповідно, він не має права накладати вето на це рішення. Більше того, у Карпова наявний, у зв’язку з його звільненням, реальний конфлікт інтересів. І навіть якби він мав таке право (вето – ред.), то вчинення таких дій в умовах реального конфлікту інтересів є корупційним правопорушенням, і, відповідно, він би мав нести відповідальність", — говорить юрист Іван Сватенко.

Обрання нового секретаря Полтавської міськради

На цьому ж засіданні обрали депутати на посаду секретарки міськради представницю партії "Слуга народу", військову медикиню Катерину Ямщикову.

У Полтаві обрали нового міської ради
Сесія Полтавської міської ради. Фото: Суспільне Полтава

"До цього на сесіях було багато питань у депутатського корпусу, десь інформація закрита, чомусь не давали її. Але тут для мене на меті найголовніше – це консолідувати депутатський корпус для вирішення питань, які зараз, під час війни, критично важливі. Як для фронту, так і для нашого міста", — каже секретарка Полтавської міськради Катерина Ямщикова.

Кандидатуру Катерини Ямщикової підтримали депутати, зокрема, із фракцій "Слуга народу", "Рідне місто", "За майбутнє","Партія простих людей Сергія Капліна" та позафракційні депутати. Загалом, за неї проголосувало 26 депутатів.

У Полтаві обрали секретарку міської ради: думка юриста та депутатів
Обрання секретарки міської ради. Фото: Суспільне Полтава

"Це наше політичне рішення. Тому на дану хвилину не хочемо говорити. В будь-якому випадку ми будемо її підтримувати в роботі для нашого міста, для військових, що це наше завдання для всіх громадян нашої країни. Подальшими наші дії будуть дуже простими, будемо працювати на благо нашого міста, на благо наших військових, щоб як можна скоріше виграти війну. Це для нас найголовніше. Щоб в місті йшли роботи. Оце ми будемо робити", — говорить голова фракції "За майбутнє" у Полтавській міськраді Євген Дикань.

"Він (Андрій Карпов-ред.)же ж виконував функції міського голови, якому підпорядковувались всі директори комунальних підприємств, начальники управлінь відділів департаментів, повністю провалена політика з поточним ремонтом доріг в місті, з прибиранням, з благоустроєм. Постійно порушувався регламент, закон про місцеве самоврядування, про статут депутатів місцевих рад. Депутатам не давали право висловлюватись на сесії, зазначати свою позицію", — говорить депутат від фракції "Рідне місто" у Полтавській міськраді Едуард Волков.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок