США запровадили санкції проти головного фінансиста ІДІЛ у Сомалі

США запровадили санкції проти головного фінансиста ІДІЛ у Сомалі

США запровадили санкції проти головного фінансиста ІДІЛ у Сомалі
Прапор США. Ілюстративне фото: АР

США запровадили санкції проти керівника фінансового управління регіонального осередку ІДІЛ у Сомалі Абдівелі Мохамеда Юсуфа у межах зусиль з протидії глобальному тероризму.

Про це повідомляє пресслужба Офісу контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

"27 липня OFAC запровадив санкції проти Абдівелі Мохамеда Юсуфа, керівника фінансового управління сомалійської філії ІДІЛ", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що все майно все та інтереси у власності зазначеної особи які знаходяться в Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб із США відтепер заблоковано.

Абдівелі Мохамед Юсуф мав ключову роль у забезпеченні потоку іноземних бойовиків, амуніції та припасів по всьому континенту під проводом організації ІДІЛ-Сомалі. При цьому значну частину прибутків це угруповання отримує шляхом здирництва серед місцевих громад. Крім того, воно вербує людей під загрозою насильства.

"Терористичні групи, зокрема ІДІЛ-Сомалі, прагнуть використовувати інституційну вразливість для фінансування своєї діяльності. Запроваджені сьогодні санкції демонструють прагнення США використовувати нашу владу для підтримки наших партнерів, у тому числі федерального уряду Сомалі, у їхніх зусиллях протидіяти фінансуванню тероризму та зміцнювати національну та регіональну стабільність і безпеку", — сказав заступник міністра фінансів США з питань тероризму і фінансової розвідки Браян Нельсон.

Абдівелі Мохамед Юсуф очолює фінансовий офіс ІДІЛ-Сомалі з кінця 2019 року. Він є ключовим високопосадовцем у цій організації та зустрічається з іншими лідерами ІДІЛ у Сомалі.

9 липня Сполучені Штати завдали авіаудару в Сирії, в результаті якого загинув ватажок терористичного угрупування ІДІЛ Усама аль-Мухаджир.

На початок