10 людей загинуло у Конго внаслідок вибуху під час служби у церкві. Влада заявляє про причетність ІДІЛ

10 людей загинуло у Конго внаслідок вибуху під час служби у церкві. Влада заявляє про причетність ІДІЛ

Оновлено
10 людей загинуло у Конго внаслідок вибуху під час служби у церкві. Влада заявляє про причетність ІДІЛ
Заворушення у Демократичній Республіці Конго: члени EACRF спостерігають, як повстанці з угруповання M23 відступають з позицій у місті Кімумба, 23 грудня 2022 року, фото: AP

У місті Касінді на сході Демократичної Республіки Конго сьогодні 15 січня стався вибух під час недільної служби у протестантській церкві. Щонайменше 10 людей загинули, ще 39 отримали поранення.

Про це повідомляє агенство Al Jazeera.

Представник армії заявив, що напад був здійснений "Союзними демократичними силами" (ADF), що підпорядковується Ісламській Державі (ІДІЛ).

"Попри введені заходи безпеки, перші ознаки вказують на те, що саме ADF стоїть за цією бомбовою атакою", — заявив агенству Reuters Ентоні Муалушай. Водночас сама організація наразі не взяла на себе відповідальність за теракт.

Місцевий житель Касінді Ален Кіца охарактеризував атмосферу в місті як напружену, зазначивши, що "бачив тіла дітей на землі".

Що відомо про угруповання ADF

ADF ("Союзні демократичні сили") — ісламістське повстанське угруповання в Уганді та Демократичній Республіці Конго (ДРК), яке угандійський уряд вважає терористичною організацією. На час утворення у 1990-х роках повстанці протестували проти президента Уганди Йовері Мусевені.

З 2017 року ADF почали налагоджувати зв'язки з Ісламською державою Іраку та Леванту. У червні 2019 року в ІДІЛ заявили, що лідер ADF Муса Балуку присягнув на вірність Ісламській Державі.

З ADF бореться миротворча місія ООН, у якій брали участь зокрема й українські військові.

Місія в ДР Конго — одна з найбільших і найдорожчих з 12 миротворчих місій ООН. У липні 36 осіб, включаючи чотирьох миротворців ООН, загинули, коли протестувальники розграбували будівлі ООН в містах на сході ДР Конго. Передбачається, що після 22 років перебування в країні місія згортається, але дата закінчення її діяльності не встановлена.

Читайте також: Українські миротворці повернулися з місії в Конго і допомогатимуть ЗСУ
На початок