У Сирії внаслідок авіаудару РФ загинуло щонайменше дев'ятеро людей

У Сирії внаслідок авіаудару РФ загинуло щонайменше дев'ятеро людей

ЗМІ
Наслідки російського удару в сільській місцевості Ідлібу, Сирія, 25 червня 2023 рік
Наслідки російського удару по овочевому ринку в Джіср-ель-Шугурі в сільській місцевості Ідлібу, Сирія, 25 червня 2023 рік. Фото: Rami Alsayed/NurPhoto/Getty Images

Щонайменше дев'ять людей загинули внаслідок авіаудару 25 червня по овочевому ринку на північному заході Сирії. Понад 30 людей отримали поранення. За словами місцевих активістів удар здійснила армія РФ.

Про це повідомляє Bloomberg.

Активісти та британський опозиційний моніторинг війни Сирійської обсерваторії з дотримання прав людини заявили, що Росія, головний союзник президента Сирії Башара Асада, завдала удару по стратегічно контрольованому опозицією містечку Джіср аль-Шугур поблизу турецького кордону.

Видання зазначає, що авіаудар стався через день після того, як у Росії сталася спроба заколоту на чолі з власником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним.

Контрольована опозицією організація цивільної оборони північно-західної Сирії, відома як "Білі шоломи", заявила, що понад 30 людей отримали поранення, і очікується, що кількість загиблих зросте.

Фермери доставляли поранених до лікарні на закривавлених овочевих вантажівках, а активісти ділилися терміновими закликами здати кров.

Ні влада Сирії, ні Росія не прокоментували авіаудар, хоча Дамаск стверджує, що удари в північно-західній провінції спрямовані на озброєні групи повстанців. Сирійська проурядова газета Al-Watan з посиланням на неназване джерело в службах безпеки повідомила, що ціллю авіаудару були бойовики та склад зброї.

Північно-західна Сирія утримується бойовиками Хаят Тахрір аль-Шам, а також підтримуваними Туреччиною силами.

На початок