Від 28 млн до 34 млн — Інститут демографії назвав чисельність населення в Україні. Чому така різниця

Від 28 млн до 34 млн — Інститут демографії назвав чисельність населення в Україні. Чому така різниця

Важливо
Українці тримають державний прапор, Київ, 28 липня, 2022 рік
. Українці тримають державний прапор, Київ, 28 липня, 2022 рік. Фото: Уніан

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, станом на 1 січня 2023 року чисельність населення України становила від 28 млн до 34 млн. Про це повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова під час дискусії “Зміна демографічної ситуації в країні: прогнози і виклики для держави”, передає Укрінформ.

“Ми спробували оцінити чисельність населення на 1 січня 2023 року в кордонах країни на 1 січня 2022 року. У нас вийшла варіація від 28 до 34 мільйонів осіб. Левова частка цієї варіації пов'язана з тим, що ми не розуміємо, що відбувається з міграцією”, — пояснила Лібанова.

За її словами, більш точні дані можна отримати, якщо впорядкувати облік українців, які перетинають кордон на Заході і з Молдовою. Однак “порахувати ті начебто три мільйони українців, які перетнули кордон з Росією” буде дуже складно, додала директорка Інституту демографії.

Читайте також: Населення Землі сягнуло 8 мільярдів— ООН

Лібанова пояснила, що, головним джерелом інформації про чисельність населення будь-якої країни є перепис населення. У незалежній Україні він проводився лише раз — у 2001 році.

В Інституті демографії та соціальних досліджень припускають, що на 1 січня 2030 року чисельність населення України буде від 24 млн до 32 млн.

“24-32 мільйони — наш прогноз чисельності населення станом на 1 січня 2030 року в межах кордону на 1 січня 2022 року”, — сказала Лібанова.

Водночас, за її словами, ситуація може змінитися у разі “шаленого міграційного припливу”.

Станом на 1 листопада 2021 року чисельність наявного населення України становила 41 270 899 людей. Про це інформувала Державна служба статистики наприкінці грудня 2021 року.

Що відомо про кількість українських біженців за кордоном

Понад 8,1 мільйона українців загалом стали біженцями з моменту повномасштабного вторгнення Росії, це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 28 березня. В ООН зазначили, що з них близько 5 мільйонів з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Читайте також

У 2023 році в Україні очікується "катастрофічне" падіння народжуваності — Інститут демографії

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

На початок