У Чернівцях вулицю Комарова перейменують на честь загиблого військового та поета Скальда

У Чернівцях вулицю Комарова перейменують на честь загиблого військового та поета Скальда

У Чернівцях вулицю Комарова перейменують на честь загиблого військового та поета Скальда
Фото: Facebook/Сергій Скальд

Вулицю Комарова у Чернівцях перейменують на честь загиблого оборонця "Азовсталі", поета Сергія Скальда. Рішення про це підтримали депутати міськради 27 липня.

Про це передає кореспондентка Суспільного з зали засідання.

У рішенні, за яке проголосували депутати, також йшлося про підтримання петиції, яку зареєстрували торік щодо перейменування вулиці.

Вулиця вважатиметься перейменованою, коли міський голова підпише рішення і його опублікують на сайті міськради, сказав у коментарі Суспільному заступник голови топонімічної комісії Сергій Добржанський.

Петицію зареєстрували торік

Петицію 21 квітня 2022 року зареєструвала депутатка міськради від фракції "Народний контроль" Яна Брус. За її словами, Сергій проживав в районі вулиці Комарова, і його друзі попросили зареєструвати петицію, – за 25 днів вона набрала 263 з 250 необхідних голосів.

Раніше робоча група у міськраді збирала пропозиції для перейменування вулиць, назви яких пов'язують з Росією. Пізніше опублікували можливі нові назви для 67 вулиць, серед них — Комарова. Її пропонували перейменувати на вулицю Українських добровольців.

Торік 3 серпня міська топонімічна комісія рекомендувала розглянути питання перейменування вулиць Комарова та Полєтаєва після офіційного підтвердження смерті Сергія Скальда.

"На комісії були різні пропозиції щодо вулиці Комарова, але на громадські слухання прийшло багато чернівчан, які відстоювали, щоб вулицю назвали на честь Скальда", – каже Брус.

Депутатка розповідає, що впродовж десяти днів міський голова має підписати рішення про перейменування й розпорядитися, щоб жителів вулиці сповістили про необхідність перереєстрації місця проживання.

"Кожна квартира й кожний співвласник на цій вулиці має отримати документ від міськради, що з певного числа вулицю перейменують", — каже Брус.

Що відомо про Сергія Скальда

У 2014 році Скальд брав участь в АТО, обороняв фортецю у Пісках та Донецький аеропорт. На початку повномасштабного вторгнення повернувся на фронт. Понад місяць воював на Київщині. Там, поміж боями, Скальд читав свої вірші.

Після Київщини Сергій пройшов відбір і гелікоптером потрапив у Маріуполь. Він загинув у бою торік у квітні, отримавши наскрізне вогнепальне поранення легені.

Тіло бійця понад рік не могли упізнати. Під час виходу з "Азовсталі" українська та російська сторони обмінялися тілами загиблих, півтора тижня тому за зразком ДНК доньки військового, вдалося підтвердити, що тіло належить Скальду, розповідав побратим бійця Олександр Білоус.

Скальд просив, аби його кремували, – це зробили на Байковому кладовищі у Києві. Згодом його попіл поховали на Алеї Слави Центрального кладовища Чернівців.

Раніше Суспільне у відео ділилося спогадами побратимів про Сергія Скальда:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок