Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Сенат Італії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців
Прапор Італії. Ілюстративне фото: Getty Images

Сенат Італії 26 липня визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Відповідна резолюція опублікована на сайті італійського Сенату.

Зазначається, що резолюцію про визнання Голодомору геноцидом підтримали 130 членів Сенату Італії, проти не висловився жоден, ще чотири утримались під час голосування.

Італійські сенатори в резолюції зазначили, що у 1932-1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним "навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників", серед цивільного населення України.

"Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність", – наголошується у документі.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Сенату Італії.

"Вітаємо рішення Сенату про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. У 90-ті роковини Голодомору цей крок засвідчує: справедливості щодо минулих і нинішніх жертв кремлівського режиму бути", — йдеться у дописі Зеленського у Twitter.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що цей важливий крок відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв і застерігає майбутні покоління від злочину геноциду.

"Я вдячний Сенату Італії за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу", — йдеться у дописі очільника зовнішньополітичного відомства України у Twitter.

28 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

На початок