У Бучанському районі завершується ремонт ліцею, пошкодженого під час російського вторгнення

У Бучанському районі завершується ремонт ліцею, пошкодженого під час російського вторгнення

На Київщині завершуються відбудова пошкодженого війною Ситняківського ліцею
Класна кімната Ситняківського ліцею, який відбудовують після деокупації Київщини. Фото: Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині завершується відбудова Ситняківського ліцею, який зазнав руйнувань через повномасштабне вторгнення Росії. У закладі відремонтували укриття, тож планується, що ліцей з 1 вересня відновить очне навчання.

Про це написав у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

За його словами, на сьогодні виконана більша частина робіт з відновлення приміщення Ситняківського ліцею. Будівельники перекрили дах, встановили нові вікна. Також повністю замінили систему опалення і привели до ладу найпростіше сховище.

Нині в закладі тривають внутрішні роботи: завершується монтаж нової електромережі. Попереду – фарбування стін у класах і встановлення підвісних стель. Триває ремонт спортивної зали.

Як зазначив Вадим Токар, відбудова ліцею проводиться за фінансової підтримки Благодійного фонду "Save the children".

Макарівський селищний голова сподівається, що 1 вересня заклад прийме на навчання дітей в оновлених класах. Минулий навчальний рік учні Ситняківського ліцею вчилися дистанційно.

Що відомо про відновлення закладів освіти на Київщині

На Київщині внаслідок бойових дій у лютому-березні 2022 року були пошкоджені понад 200 закладів освіти та 112 культурних установ. 11 шкіл – повністю зруйновані, 52 – потребували капітального ремонту, 146 – поточного ремонту. На відновлення понівеченої інфраструктури в Київській області минулого року з резервного фонду держбюджету виділили 400 мільйонів гривень.

Станом на початок грудня 2022 року на Київщині відновили 89 закладів середньої освіти та 45 закладів дошкільної освіти.

На кінець січня 2023 року 90% шкіл Київщини відновили навчання в очному та змішаному форматах, 10% – працювали дистанційно. До цього офлайн навчалися 86% шкіл. Облаштування укриттів допомогло перевести більшість школярів на очну форму навчання.

У селі Луб'янка Бучанського району Київщини одночасно оновлюється п'ять об'єктів соціальної інфраструктури, які були пошкоджені під час вторгнення російських військ у регіон. Це заклади освіти, культури, а також православний храм.

У селі Загальці Київської області у межах відбудови відкрили модульний освітній простір.

Представникам Міжнародної організації Save the Children показали, як у Бучі на Київщині відбудовують ліцей №3. Під час окупації війська РФ там розміщували свій штаб.

У Ворзелі на Київщині збудують нові інклюзивні садочок та школу.

На початок