У Полтаві для вшанування загиблих на війні випускників педуніверситету створили інтерактивну карту

У Полтаві для вшанування загиблих на війні випускників педуніверситету створили інтерактивну карту

Карта пам’яті у ПНПУ розміщена на виході з одного корпусу
Суспільне Полтава

У Полтавському педуніверситеті встановили інтерактивну карту пам'яті. Зробили це для вшанування полеглих на російсько-українській війні, зокрема, випускників вишу. Про це Суспільному розповіла координаторка ветеранського простору в університеті Юліана Линник.

Як виглядає карта пам’яті у ПНПУ

Меморіальне місце облаштували у холі одного з корпусів Полтавського національного педагогічного університету. Це мапа України, на якій прикріплені елементи у вигляді соняхів із іменами загиблих. Кожен – у місці, де поліг боєць.

На карту України у ПНПУ прикріплюють соняхи з іменами полеглих воїнів
Фігурки соняхів, на яких пишуть імена загиблих воїнів. Суспільне Полтава

Координаторка ветеранського простору в університеті Юліана Линник Суспільному розповіла:

"Серед наших студентів був і Юліан Матвійчук, і Дмитро Юденко, і Євген Перепелиця, який загинув у "Десні" (військова частина Збройних сил України – ред.), і, власне, "Єті" – бойовий медик. Ми знайшли, хто виготовляє таку карту, потім вже соняхи ми робили всі разом".

Мапу для вшанування загиблих у педагогічному університеті розмістили в одному з холів
Фігурки соняхів прикріплюють на мапу тих областей, де загинули військові. Суспільне Полтава

Розмір карти – 2 на 3 метри. За словами Юліани Линник, на мапі нині 23 соняха. Місце облаштували для того, щоб вшановувати полеглих захисників України – випускників та викладачів освітнього закладу.

Як облаштували карту пам’яті в ПНПУ

На облаштування карти пам’яті витратили близько 30 тисяч гривень. Гроші збирали під час заходів, які влаштували в університеті, розповіла Суспільному заступниця голови студентської ради Анна Ковальчук.

Гроші на створення мапи пам’яті збирали під час заходів у ПНПУ
Студентка педуніверситету показує карту для вшанування бійців. Суспільне Полтава

"Десь приблизно за місяць ми зібрали таку суму і облаштували, створили таке меморіальне місце. За ініціативи факультету історії та географії була створена Книга пам’яті. Ця Книга пам’яті буде розміщена на офіційному сайті педагогічного університету, і буде створений QR-код біля карти, за яким можна перейти, відсканувати і дізнатися інформацію про життя наших героїв, які загинули у російсько-українській війні", – каже Анна Ковальчук.

Координаторка ветеранського простору в педагогічному університеті Юліана Линник Суспільному сказала:

"Ми зараз просто віддаємо шану, дяку, і ми б хотіли, щоб кожен студент, який зараз є ще абітурієнтом, підійшовши до цієї карти, просто зрозумів, яка ціна цього навчання і мирного життя в Полтаві. За це хтось заплатив своїм життям".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок