Майже 44% українців не знають англійської мови — Центр Разумкова

Майже 44% українців не знають англійської мови — Центр Разумкова

Опитування
Майже 44% українців не знають англійської мови — Центр Разумкова
Ілюстративне фото: Getty Images

43,8% українців зовсім не знають англійської мови, а вільно нею володіє лише 1,1%. Водночас 19,2% українців можуть трохи читати, писати або говорити англійською.

Про це за результатами опитування повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко на пресконференції.

"Ми провели опитування щодо того, як би самі громадяни оцінили власний рівень володіння англійською мовою. Бачимо, що майже 44% опитаних, тобто абсолютна більшість, зазначили, що зовсім не знають англійської мови", — сказав Биченко.

Водночас 26,9% респондентів зазначили, що в окремих словах і простих фразах орієнтуються, але читати, писати або говорити англійською мовою зовсім не можуть. 19,2% українців відповіли, що можуть трохи читати, писати або говорити англійською, але погано. Серед опитаних 7,5% можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють нею вільно. Натомість лише 1,1% респондентів вільно володіють англійською мовою.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 11 липня 2023 року в межах проекту програми MATRА, що фінансується посольством Королівства Нідерландів в Україні. Загалом опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

У серпні 2022 року Мінкульт розробив законопроект про особливий статус англійської мови в Україні, як мови міжнародного спілкування.

17 червня прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Кабмін готує законопроект, який закріпить англійську як мову міжнародного спілкування.

28 червня президент Володимир Зеленський запропонував парламенту офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

На початок