Зеленський пропонує Раді закріпити статус англійської, як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні

Зеленський пропонує Раді закріпити статус англійської, як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з президентом Естонії Аларом Карісом у Києві, 23 червня 2023 рік. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський пропонує парламенту офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Відповідний законопроект №9432 "Про застосування англійської мови в Україні" 28 червня зареєстрований у Верховній раді України.

Документом передбачається офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначити категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою.

Також мають бути унормовані особливості застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоровʼя тощо.

Також законопроектом пропонується внести зміни до законодавчих актів з метою приведення їх норм у відповідність із його положеннями.

У серпні 2022 року Мінкульт розробив законопроект про особливий статус англійської мови в Україні, як мови міжнародного спілкування.

17 червня прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Кабмін готує законопроект, який закріпить англійську як мову міжнародного спілкування.

На початок