Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна може скористатися американськими винищувачами F-16 для захисту цивільного судноплавства у чорноморському регіоні та нового маршруту для експорту своєї сільгосппродукції.
Про це він сказав в ефірі телеканалу France 24.
"Якщо у нас будуть F-16, ми не залежатимемо від Росії у питанні експорту українського зерна на глобальні ринки. Чим швидше ми їх отримаємо, тим швидше зможемо запустити новий захищений коридор", — сказав він.
За словами Кулеби, питання з постачанням винищувачів "вже вирішено", проте на реалізацію цих планів буде потрібен час.
Водночас Велика Британія вважає, що Росія здатна завдавати ударів по цивільних кораблях у Чорному морі на тлі припинення "зернової угоди".
Голова британського МЗС Джеймс Клеверлі вважає, що Москва може розпочати теракти, оскільки вона нарощує свою кампанію зі знищення експорту продуктів харчування з України. При цьому Клеверлі закликав РФ повернутися до угоди.
Що відомо про вихід РФ із зернової угоди
Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.
В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.
Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.
Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.
20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.