Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки

Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки

Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки

Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки, які інсталяціями встановлює на подвір’ї приватного будинку. У колекції Бориса Шевченка більше 25 різних флюгерів, усі вони різняться за формою, мають окремі назви та задуми.

Чоловік розповідає, у його віці, а Борису Олександровичу 80, виготовлення флюгерів — це не лише хобі на пенсії, а й можливість зберегти навички інженера.

На вулиці Відпочинку, що на Ігрені, більше 50 років живе Борис Олександрович. Йому 80, усе життя, розповідає, працював інженером-електромеханіком. На пенсію вийшов 10 років тому і тоді ж сконструював перший вітряк, який в задумі мав давати електроенергію, але, розповідає чоловік, будинок розташований у низині, сильний вітер буває тут рідко, тому вітряк переробив на декоративний.

«Ідея була спочатку отримувати електроенергію завдяки вітру. Ця ідея виявилась безперспективною. Для того, щоб щогла не пропадала даремно, я влаштував на ній вітряк для краси. І після став робити ще. Матеріали, як правило, те, що під рукою, мені допомагають сусіди, родичі. Приносять усе те, що вдома непотрібно», — говорить Борис Шевченко.

Найбільше уподобали вітряки сусіди, розповідає чоловік, це каже і надихає, лише для себе не став би їх робити. Уся конструкція – ручна робота, на один вітряк йде близько 10 днів. Аби робота була вдалою, говорить інженер, треба трохи знань з механіки.

«Звичайно, потрібно знати механіку, щоб робити вироби так, щоб вони могли обертатися від найменшого пориву вітру, знати аеродинаміку. Виготовляю, в основному, усе вручну, іноді роблю прилади. Сусіди не заперечують, сусідка напроти, говорить, коли відпочиває, завжди дивиться і спокійно засинає», – говорить Борис Шевченко.

Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки

Пенсіонер з Дніпра виготовляє артвітряки

Усі вироби різні, Борис Олександрович каже, ніколи не повторює дизайну. Серед 25 вітряків: сонечка з алюмінію, флюгери-келихи, ялинки із зламаних жалюзі. Є вітряк, який повторює молекулу ДНК. Один з флюгерів, згадує пан Борис, присвятив улюбленому співаку та актору Володимиру Висоцькому. Але, говорить автор, найулюбленіший ще попереду.

«Процес подобається результатом, якщо я зроблю щось нове і мені це вдасться , це принесе задоволення. По мірі надходження матеріалів робитиму далі», – говорить Борис Шевченко.

Зараз майстер у процесі створення нового експоната у колекцію. Розповідає, новий флюгер доробить за 3 дні, назвав його трояндою. За словами Бориса Олександровича ідей ще багато, а місце на подвір’ї закінчується, тож наступні вітряки планує встановлювати вже на вулиці.

Читайте також

У Дніпрі в 3D-окулярах можна буде "проїхатись" канатною дорогою. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Музей історії Дніпра отримав новий експонат – макет виставки, яку провели 110 років тому

Школярка із Дніпра розробила лавочку, яка допомагає зберігати соціальну дистанцію під час карантину

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди