"Для мене це вийти в світ": у Полтаві відкрився безплатний жіночий простір

"Для мене це вийти в світ": у Полтаві відкрився безплатний жіночий простір

Жіночий простір у Полтаві
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві 24 липня відкрили безпечний жіночий простір під назвою клуб "Дівчата". Тут будуть безплатно надавати соціальні, психологічні та юридичні послуги для жінок будь-якого віку. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки громадської організації "Дівчата" Дар’я Чекалова.

Де відкрили жіночий простір

У Полтаві в одному з укриттів бізнес-центру відкрили безпечний жіночий простір. Опікується проєктом громадська організація "Дівчата". Клуб відкритий для жінок та дітей обох статей, але закритий для чоловіків, каже Дар’я Чекалова.

Адреса клубу: вулиця Котляревського, 2А

Графік роботи: з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00

У Полтаві відкрився безплатний жіночий простір
У Полтаві відкрився безплатний жіночий простір. Фото: Суспільне Полтава

"Працюємо в Україні з 2019 року і до повномасштабного вторгнення в основному працювали у сфері сексуальної просвіти. Коли почалась повномасштабна війна, ми дуже сильно розширили нашу діяльність. Це простір, який буде функціонувати в рамках нашого спільного проєкту з ЮНІСЕФ, Дитячим фондом ООН. Вони є донором цього проєкту", — каже заступниця директорки ГО "Дівчата" Дар’я Чекалова.

Такий безпечний жіночий простір вже діє у Бучі на Київщині. Протягом місяця з’явиться у Сумах, Харкові та Павлограді. Проєкт планують реалізовувати до кінця цього року.

Що роблять у жіночому просторі у Полтаві

За допомогою тут можна звернутись до психологині, юристки чи соціальної працівниці. Послуги безплатний та конфіденційні, розповіла Чекалова. Для консультацій працюватимуть окремі кабінети. На консультацію чи групові заняття жінка може прийти з дитиною. Для цього у безпечному просторі створили необхідні умови.

Безплатний жіночий простір
Майстер-клас для дітей. Фото: Суспільне Полтава

"У нас завжди є corner space (ред.- оптимально використаний простір у куті) для дітей, де є іграшки, де мама, коли приходить на консультацію, може завжди залишити дитину. У нас будуть різні майстер-класи. Це малювання, в’язання, свічковаріння, розглядаємо йогу, розглядаємо навіть захист себе", — каже регіональна координаторка проєкту Ольга Дем’янко.

Що говорять відвідувачки жіночого простору

Ірина Цимбалова переїхала з Харківської області на Полтавщину в квітні минулого року. Про захід дізналась з соцмереж.

"Нові знайомства, якось відволіктися від подій зараз війни. Дома у нас троє діточок. Для мене це вийти в світ. Лекція — було б цікаво, малювання я теж люблю", каже відвідувачка Ірина Цимбалова.

"Для мене це вийти в світ": у Полтаві відкрився безплатний жіночий простір
Переселенка. Фото: Суспільне Полтава

Наталія Чернишенко – також переселенка. На відкриття клубу прийшла з донькою Альоною.

"Ми опинились в такій ситуації, ми із Херсону самі. Дитині нема з ким спілкуватись, а тут дітки. І це радує", — говорить відвідувачка Наталія Чернишенко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок