Уряд змінив підхід у наданні переселенцям допомоги на проживання

Уряд змінив підхід у наданні переселенцям допомоги на проживання

Будівля Кабміну
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Держава змінила підхід у наданні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

"Виплати здійснюватимуться на сім’ю протягом шести місяців з можливістю продовжити ще на один шестимісячний термін для соціально вразливих сімей", — ідеться в повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, також запроваджуються критерії та умови призначення виплат відповідно до майнового стану і терміну перебування за кордоном.

Орган соціального захисту населення повідомить отримувача виплат у разі припинення надання допомоги.

11 липня уряд схвалив постанову №709 "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб". Для всіх ВПО, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців — до кінця січня 2024 р.

Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших — 2 тис. грн.

Виплати не продовжуватимуться для тих, хто:

  • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуть людям, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Раніше згідно з постановою № 332 допомога надавалася:

  • ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ;
  • ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 р. заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал Дія, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ.

Допомога не надавалася ВПО, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 р., крім осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, та осіб, які повторно перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ, після 24 лютого 2022 року.

На початок