Виплати ВПО будуть до кінця січня 2024 року, але не для всіх — Мінсоцполітики

Виплати ВПО будуть до кінця січня 2024 року, але не для всіх — Мінсоцполітики

Виплати ВПО будуть до кінця січня 2024 року, але не для всіх — Мінсоцполітики

Уряд 11 липня вніс зміни до порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Як зазначили у відомстві, цього року передбачено 57 млрд грн в держбюджеті для виплат допомоги ВПО. Наразі відбувається фінансування виплат для понад 2,6 млн людей.

З метою осучаснення умов надання допомоги для ВПО, Уряд ухвалив постанову, якою уточнили параметри надання цієї підтримки.

Для всіх ВПО, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців — до кінця січня 2024 р.

Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших — 2 тис. грн.

Виплати не продовжуватимуться для тих, хто:

  • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться людям, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

"Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично", — зазначають у Мінсоцполітиці.

З 1 вересня 2023 р. виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:

  1. придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  2. придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого коштом державного чи місцевого бюджету);
  3. мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн;
  4. придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн;
  5. мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Відтепер кожен зможе дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, без особистого звернення до органу соціального захисту населення.

Мінсоцполітики звертає увагу, що нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 01.08.2023.

На початок