У Міноборони розповіли, скільки територій звільнили ЗСУ на сході та півдні України

У Міноборони розповіли, скільки територій звільнили ЗСУ на сході та півдні України

У Міноборони розповіли, скільки територій звільнили ЗСУ на сході та півдні України
Український військовий на позиціях у Запорізькій області, 24 червня 2023 рік. Фото: AP/Efrem Lukatsky

Російська армія і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої.

Про це у Telegram повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Яка ситуація на сході України

На Куп’янському напрямку противник протягом тижня активно вів штурмові дії з метою витіснення підрозділів Сил оборони за бар’єрний рубіж річки Оскіл та здійснював пошук слабких місць в українській обороні.

На Лиманському напрямку противник продовжував штурмові дії з метою витіснення ЗСУ в районі Серебрянського лісу. Вів марні наступальні дії східніше Торського Донецької області. Тривають бої.

На Бахмутському напрямку протягом тижня Сили оборони вели успішні наступальні дії на південному фланзі й зараз Сили оборони продовжують поступово, але впевнено просуватись вперед. Найбільш запеклі бої тривають в районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

"За тиждень на Бахмутському напрямку звільнено територію 4 кв.км. Загалом за час наступу на цьому напрямку звільнена площа складає 35 кв.км", — йдеться у дописі Ганни Маляр.

На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках противник зосереджував основні зусилля на веденні наступальних дій з метою встановлення повного контролю над населеним пунктом Мар’їнка та охоплення населеного пункту Авдіївка, успіху не мав.

Яка ситуація на півдні України

На півдні Сили оборони України продовжують ведення  наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, а саме: вели наступальні дії на напрямках Новоданилівка, Вербове; Новоданилівка, Роботине; Новодарівка, Приютне; Мала Токмачка, Вербове; Новосілка, Старомайорське, мали успіх.

"За тиждень в результаті наступальних дій на півдні звільнену територію збільшено на 12,7 кв.км. Загалом звільнена площа на півдні складає 192,1 кв.км", — написала заступниця міністра оборони України.

На початок