Мін'юст продаватиме подарункові сертифікати у платні камери СІЗО

Мін'юст продаватиме подарункові сертифікати у платні камери СІЗО

Мін'юст продаватиме подарункові сертифікати у платні камери СІЗО
УНІАН

Міністерство юстиції запустило нову послугу, завдяки якій можна сплатити за користування платними камерами СІЗО наперед.

"Будь-яка особа, взята під варту, має право надати адміністрації СІЗО підтвердження оплати "Послуги наперед" та скористатися відповідною платною послугою протягом шести місяців з дня здійснення відповідного платежу. Оплату послуги можна здійснювати знеособлено та не вказуючи конкретний час перебування під вартою", – повідомили у Міністерстві юстиції.

У Мін'юсті додали, що будь-хто може придбати собі (або іншій людині) місце у будь-якій з платних камер, які вже відкриті у 19 установах виконання покарань, та скористатися можливістю "відвідати" слідчий ізолятор впродовж шести місяців.

"Від сьогодні (з 24 липня) Мін’юст пропонує нову послугу – ми пропонуємо подарункові сертифікати на користування послугами платних камер в українських слідчих ізоляторах! Подаруйте знайомому подарунковий сертифікат, і, якщо його візьмуть під варту, він зможе потрапити у камеру з поліпшеними умовами утримання", — написав міністр юстиції Денис Малюська.

Очільник Мін'юсту наголосив, що міністерство обіцяє "клієнтам" цілодобову охорону та триразове харчування.

Як "подарувати" камеру СІЗО

Щоб сплатити перебування у платній камері наперед необхідно подати електронну заяву про надання "послуги наперед" письмово або в електронній формі через автоматизовану систему "Онлайн будинок юстиції". Для цього необхідно:

  • перейти за посиланням;
  • обрати місце надання послуги (найменування слідчого ізолятора);
  • обрати календарний період (доба, тиждень, місяць), за який маєте намір сплатити кошти за користування платною послугою;
  • сплатити вартість послуги.
Платні камери СІЗО можна сплатити наперед. Мін'юст запустив нову послугу
Як сплатити за платну камеру у СІЗО. Скріншот

Після здійснення оплати потрібно роздрукувати квитанцію з ідентифікатором платежу (цифровий або QR-код).

У Мін'юсті наголосили, що у разі, якщо впродовж шести місяців ніхто так і не скористається "Послугою наперед", тобто не потрапить під варту, кошти за невикористані дні будуть зараховані до спеціального фонду державного бюджету СІЗО як благодійна допомога.

Що відомо

  • Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції планує зробити платними камери у СІЗО з найкомфортнішими умовами, щоб у такий спосіб знайти гроші на інфраструктурні проєкти.
  • Також Мін’юст хоче обмінювати старі будівлі ізоляторів, які розташовані у центрах міста, на нові будівлі на околицях. Першим таким випадком має стати обмін будівлі СІЗО та ще кількох установ у Львові.
  • У травні Денис Малюська повідомив, що в українських слідчих ізоляторах запустили функціонування платних камер із поліпшеними умовами.
  • Міністерство юстиції спільно з депутатами Ради висунуло ініціативу із розпродажу "заморожених" в'язниць.
  • Станом на липень, за користування платними камерами у слідчих ізоляторах сплатили вже понад 318 тисяч гривень.
На початок