На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу

На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу

На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу
Суспільне Карпати

Жителі чотирьох сіл Дзвиняцької ОТГ Богородчанського району перекрили дорогу, вимагаючи ремонту двох напрямків, що йдуть через їхні села - Космач, Дзвиняч, Креховичі та Росільна. Починаючи від 10 години і до 14-ї, пропускали тільки швидку, хворих та людей з дітьми.

За словами одного з учасників протесту Володимира Хмельовського, станом на 16:00 перекриття триває, планують чергувати на пішохідному переході і вночі. Люди чекатимуть приїзду обласної влади і капітального ремонту на своїх ділянках доріг.

Жителі Росільної і Космача кажуть, що неодноразово зверталися до представників влади з проханням почути їхні вимоги, і уже на початку липня ремонт мав розпочатися.

"Нам обіцяють робити ремонти двох доріг: Космач-Надвірна і Дзвиняч-Креховичі через Росільну уже більше року, а більше двох місяців - такі обіцянки стопроцентні. Люди вже декілька разів були в адміністрації, піднімали це питання, старости сіл листи відправляли, всі над цим працюють. Людей дурять брехливими обіцянками, а толку немає взагалі", - каже жителька села Дзвиняч Оксана Карабінович.

Роман Семків від початку року уже шість раз був на СТО. Каже, що три кілометри до села доводиться долати за 20 хвилин. Сьогодні вийшов на перекриття із рештою людей, адже уже несила терпіти ні обіцянки, ні таке бездоріжжя.

"У нас відсутнє дорожнє покриття. Не може заїхати ні швидка, ні пожежна машина, навіть поліція інколи спішить на виклик і губить там колеса. Нам не раз обіцяли ремонт, десь офіційно разів шість. Але нам поїздили по вухах і на тому розійшлися", - обурюється Роман Семків.

Михайло Заремблюк чекає уже годину в черзі, каже має поважну причину на "пропуск". В іншому випадку не проти самому долучитися до перекриття: "Їду забирати дитину на виписку з мамою з лікарні".

З 2015-го року, ставши депутатом районної ради, Нестор Мартинець нагадує владі про поганий стан дороги, зокрема, у Космачі, що є його округом.

Член виконкому Дзвиняцької ОТГ Мирон Барзій каже, що йому вже багато років, але ремонту цієї дороги він не пам'ятає. Інші протестувальники розповідають, що автошлях ремонтували "ще за Кучми".

На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу
На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу. Суспільне Карпати

"Того року люди самі проводили ремонт. Лопатами самі закидали ями. Бо вже нереально було приїхати", - розповідає учасник акції Мирон Барзій.

Чоловік каже, що цей автошлях з'єднує три гірські райони області. У 2018-му році з дорожнього фонду за розпорядженням Кабміну на капітальний ремонт цієї дороги виділили 54 млн грн.

На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу
На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу. Суспільне Карпати

"Був проведений тендер, визначений підрядник... Але в цей час почалися перекриття доріг в Косівському і Надвірнянському районах. На що керівництвом області було прийнято як пріоритет фінансування доріг у Надвірнянському районі. Тобто Гончарук поїхав у Кабінет Міністрів. Ті гроші - 54 мільйони, які були вже в тендері, перекинули на Делятин. І з тих пір нема нічого", - каже Мирон Барзій.

На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу
На Прикарпатті обурені бездоріжжям селяни блокують дорогу. Суспільне Карпати

За його словами, у 2020-му році розпорядженням від 13-го березня, яке підписав голова облдержадміністрації Віталій Федорів, виділили два млн грн на ремонт цієї дороги.

"Звідки вони взяли, що нам треба два мільйони? Вони не провели аудит. За Законом України "Про автомобільні дороги", ОДА зобов'язана проводити аудит", - пояснює своє обурення Мирон Барзій.

Восьмеро працівників богородчанської поліції сьогодні забезпечували громадський порядок під час перекриття дороги 60 жителями Дзвиняцької ОТГ.

"На даний момент все відбувається в межах закону, порушення громадського порядку виявлено не було. Люди адекватні, пропускають медичну допомогу, спецтехніку в разі необхідності", - повідомив начальник сектору превенції Богородчанського відділення поліції Руслан Гладиш.

Голова райдержадміністрації та заступник директора ДП "Дороги Прикарпаття" приїхали до учасників протесту. Вони ще раз проїхалися проблемними ділянками дороги і запропонували людям такі варіанти вирішення. Зокрема, спочатку розпочати поточний ремонт 2,5 кілометри дороги в бік Космача.

"Техніка готова почати найдешевший в даний час ремонт – просочування. Вона може вже почати робити, але люди не хочуть, хочуть бачити асфальтобетон – наразі можем запропонувати те, що маємо. Як зараз зроблять просочини, то буде проїзд", - каже заступник директора ДП "Дороги Прикарпаття" Роман Сілецький.

За його словами на дорогу Дзвиняч-Креховичі цьогоріч передбачено п’ять мільйонів. Їх освоювати розпочнуть наступного тижня, якщо сьогодні узгодять договірну ціну з тернопільською фірмою-переможницею тендеру. Капітальний ремонт 14 кілометрів дороги, як вимагають жителі сіл цьогоріч непередбачений.

Читайте також

  • 27 січня 70 жителів села Стриганці Тисменицького району заблокували 5 автомобілів-бетономішалок, що їхали з місцевого кар’єру. Учасники акції протесту розповіли, що причиною блокування вантажівок є небажання людей, аби в селі випалювали вапняк.
  • Жителі села Стриганці, що на Прикарпатті, продовжують блокувати дорогу до місцевого кар’єру. До них долучилися жителі сусідніх сіл Побережжя і Довге. Люди протестують проти будівництва вапняного комплексу, зокрема, печей для випалення вапняку на їхній території.
  • У Микуличині на Прикарпатті другий день поспіль продовжують перекривати дорогу H-09 Мукачево–Львів. Понад 200 людей долучилися до блокування. 10 працівників поліції стежать за ситуацією на дорозі.
  • У селі Старий Мізунь, що на Прикарпатті, місцеві жителі перекрили дорогу із селища Вигода до Старого і Нового Мізуня. Люди не пропускають вантажівки, вимагаючи ремонту шляху місцевого значення.
  • Бригада капітального ремонту свердловин № 5 нафтогазовидобувного управління "Надвірнанафтогаз" йде в простій. Причина такого рішення - п’ятнадцятий день блокування дороги у селі Пасічній Надвірнянського району. Про це сьогодні нам повідомив виконувач обов’язків начальника підприємства Олег Мальчик.

Авторка: Ірина Андріїв

Вибір редакції

На початок