Шостого серпня у селі Дебеславці Матеївецької ОТГ почали відновлювати газопостачання. Без газу жителі громади знаходяться більше місяця, адже газопровід пошкодив червневий паводок, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.
Ремонтувати газопровід почали о 9:00. Газовики роблять під'їзди до труб, які впали. Потім їх демонтують і поставлять нові. На об'єкті працюють п'ять робітників коломийського відділення ПАТ "Івано-Франківськкгаз", задіяли два транспортні засоби.
Жителька Дебеславців Віталіна Зеленська розповіла, що через відсутність газопостачання щодня готує своїм чотирьом дітям їжу в мультиварці. Каже, що це дуже незручно.
"Для купання треба загріти на одну дитину, на другу, на третю. Тай самому помитися. Я вже сама миюся у холодній, хоча ми й усі знаємо, що це є недобре, бо краще підігріти. Але, коли дитину треба йти вкладати спати, то ти не маєш часу вже на себе гріти – йдеш так в холодний душ. Дуже б вже хотілося, аби це виправилося, щоб усе було нормально", - сказала Віталіна Зеленська.

Мама Віталіни Ганна Сповніцька каже, що втомилася від обіцянок чиновників, які вже майже півтора місяця розповідають, що відновлять газопостачання.
"Радості від цього нема ніякої. Радість є тоді, коли питаємо, коли буде газ. Нас тішать, що буде з четверга, суботи, п’ятниці, понеділка. І так знаєте, як іграшка-цяцянка, - розповідає жінка. - Ми в селі. Я стара, маю діда старого ще старшого від мене - чоловік мій. Прийдемо з городу, що там ще нема такої роботи, але робимо. Миємося холодною водою".
Жителька сусіднього села Залуччя Олександра Квартюк розповіла, що через відсутність газу мусила купляти газовий балон, щоб мати на чому готувати їжу. Жінка незадоволена тим, що платіжки за доставку блакитного палива приходять регулярно, хоч і самого його немає.
"Якщо вкладено у ціну газу, коли ми отримуємо по лічильнику, то я розумію, що ми маємо за це заплатити. Чому має бути якась додаткова плата за транспортування? Ми у 2003-му році фактично газифікувалися за свій кошт. Ці всі труби закуповувалися коштом приватним, не державою це фінансувалося. Ну а зараз так розділили, треба окремо за доставку газу платити", - зазначила Олександра Квартюк.

О 10-ій годині в Матеївецьку ОТГ, до складу якої входять шість сіл, які залишилися без газопостачання, приїхав голова облдержадміністрації Віталій Федорів. Роботи з відновлення газопостачання у Дебеславцях він теж перевіряв, проте з іншої сторони – Замулинецької.
Староста сіл Дебеславці, Залуччя, Ганнів і Липники Михайло Чобанюк розповідає, що п'ятого серпня на місце, де був пошкоджений газопровід, приїжджав керівник Коломийського відділення "Івано-Франківськгазу" Ігор Корчевий. Він сказав, що лише до кінця тижня вони будуть знати, коли почнуться роботи з відновлення газопостачання.
"Сьогодні ми бачимо, що вже роботи розпочали, то значить, що це їм було відомо. Просто вони не хотіли людей просвітлювати. Це, що зараз робиться, я не думаю, що це є початок робіт. Це є коломийські газовики, вони просто демонтують цю трубу, яку вода обірвала. Вони просто роблять площадку, щоб могла зайти техніка, пояснили мені робочі. Щоб зайшов кран і можна було щось робити", - сказав Михайло Чобанюк.


Ситуацію щодо відновлення газопостачання в Дебеславському старостинському округу представники "Івано-Франківськгазу" пообіцяли прокоментувати в ефірі програми "Тема дня" на Сусільному.
Нагадаємо, у шести селах Матеївецької ОТГ мали відновити газопостачання до кінця липня. На відновлення газопроводу в Дебеславцях потрібно близько двох мільйонів гривень.
Громади сіл, які залишилися без газу, неодноразово зверталися по допомогу.
Авторка: Галина Марійчин