Подвижник, яких одиниці на мільйони: помер український дисидент Василь Овсієнко

Подвижник, яких одиниці на мільйони: помер український дисидент Василь Овсієнко

Помер український дисидент Василь Овсієнко
Василь Овсієнко під час пресконференції творчої групи фільму "Заборонений", знятого за історією життя поета-дисидента Василя Стуса, в Києві, 4 вересня 2019 р. Фото: УНІАН

На 75 році життя помер український дисидент і громадський діяч, політв'язень радянських концтаборів Василь Овсієнко. Про це повідомив український історик Вахтанг Кіпіані.

За його словами, останніми роками Овсієнко хворів. Цього тижня Кіпіані обговорював з племінниками загиблого, аби перевезти в краще місце для реабілітації та лікування Овсієнка.

"Ми були дуже близькі. Це була велика і дуже скромна людина, подвижник, яких одиниці на мільйони", — написав у своєму Facebook Вахтанг Кіпіані.

Що відомо про Василя Овсієнка

Василь Овсієнко народився 8 квітня 1949 року в селі Ставки Радомишльського району на Житомирщині. У 1967–1972 роках навчався на філологічному факультеті Київського університету. Уперше за звинуваченням у антирадянській агітації та пропаганді був заарештований у березні 1973 року.

Овсієнко був розповсюджувач самвидаву, член Української Гельсінської групи, політв'язень радянських концтаборів, філософ, публіцист, історик дисидентського руху, співробітник Харківської правозахисної групи.

На початок