Після деокупації замість 14 районів Криму створять 10 нових — Ташева

Після деокупації замість 14 районів Криму створять 10 нових — Ташева

Ексклюзивно
Постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева
Таміла Ташева. Постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева. Фото: Суспільне Крим

Для створення військових адміністрацій у Криму після деокупації, Україні потрібно утворити 10 районів у межах реформи децентралізації, наразі їх 14. Також необхідно буде провести поділ на об'єднані територіальні громади.

Про це повідомила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева у коментарі Суспільному Крим під час Міжнародного форуму Експертної мережі Кримської платформи.

"Для того, щоб зараз створити військову адміністрацію, нам потрібно утворити район. На даний момент, в силу того, що реформа децентралізації була запущена вже після окупації 2014 року, такої можливості на території півострова немає. Там на даний момент ще існує старе найменування - це 14 районів, замість 10, тобто того рішення, яке було у 2020 році прийнято Верховною Радою", - сказала вона.

За словами Ташевої, реформа децентралізації розблокується у Криму одразу після звільнення від окупації.

"Тому для того, щоб нам створити 10 нових районів, відповідно, на їх базі утворити військові адміністрації, нам потрібно внести зміни, власне, до постанови і до законодавства по військовій адміністрації для того, щоб розблокувати можливість створення військових адміністрацій і районування вже зараз", - пояснила постійна представниця Президента України в АРК.

Крім того, для Криму не було зроблено поділ на об'єднані територіальні громади, на відміну від Донецької та Луганської області, тому що для них це не була відкладена норма, її прописали одразу.

"Поділ на об'єднані територіальні громади вже відбувся, для Криму цього не було. Тому нам ці рішення потрібно розблокувати", - уточнила Ташева.

Окремим питанням є створення військової адміністрації республіканського рівня.

"Згідно чинного українського законодавства, це не є можливим, тому потрібно вносити зміни до законодавства по військовій адміністрації", - зауважила вона.

У Києві проходить з 18 по 19 липня Міжнародний форум Експертної мережі Кримської платформи "Бачення майбутнього: експертний погляд". Спікери та учасники форуму - провідні експерти з більше ніж 20 країн світу.

Що відомо про перші дії України у Криму після його деокупації

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок