Майже пів сотні проросійських спільнот у соцмережах заблокували за пів року працівники СБУ Тернопільщини

Майже пів сотні проросійських спільнот у соцмережах заблокували за пів року працівники СБУ Тернопільщини

Майже пів сотні проросійських спільнот у соцмережах заблокували за пів року працівники СБУ Тернопільщини
Суспільне

За перше півріччя 2023 року працівники Тернопільського управління СБУ заблокували 47 проросійських спільнот у соціальних мережах. Ці спільноти росіяни використовували для інформаційних диверсій, дестабілізації суспільно-політичної ситуації і провокування паніки серед жителів області. Про це розповів речник Служби безпеки України в Тернопільській області Петро Королюк.

За його словами, з початку року припинили або запобігли 154 кібератакам, основними цілями яких в області були об'єкти логістики, транспорту, енергетики, військові об'єкти, інформаційні ресурси та державні реєстри.

"За матеріалами СБУ у першому півріччі органи досудового розслідування зареєстрували 21 кримінальне провадження щодо порушення законодавства у сфері захисту інформаційного простору. Вироки щодо трьох осіб набули законної сили, решта – під слідством. Також працівники СБУ проникали в інформаційні системи ворога для збору розвідданих, важливих для бійців сил безпеки та оборони України. Багато вдалося зробити завдяки співпраці людей і організацій з оперативниками СБУ. Нагадаю, що інформацію про дії ворога можна надсилати на чат-бот @stop_russian_war_bot", – розповів Петро Королюк.

Що відомо про викриття проросійських пропагандистів та їхні схеми працівниками СБУ в Тернопільській області

У квітні 2023 року працівники СБУ повідомили про підозру послушнику Почаївської лаври, якого підозрювали у виправданні збройної агресії РФ та закликах до підтримки окупаційної адміністрації. У червні прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо послушника Почаївської лаври.

Також за матеріалами СБУ засудили 36-річного старосту громади УПЦ (МП) на Тернопільщині, який публічно заперечував збройну агресію Росії проти України.

У травні працівники СБУ ліквідували мережу ботоферм із аудиторією майже 200 тисяч користувачів, яка працювала на розхитування обстановки в Україні.

На початок