"Від Конституції до Незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях

"Від Конституції до Незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях

Ексклюзивно
"Від Конституції до Незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях
Херсон. Перше укриття, на якому намалювали мурал в рамках фестивалю "Від Конституції до Незалежності", 18 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні проходить фестиваль "Від Конституції до Незалежності". Його ініціатори, міське управління культури, запропонували розмалювати вуличні укриття стінописами. Подробиці дізнавались кореспонденти Суспільного.

Фестиваль муралів триває від Дня Конституції 28 червня до 24 серпня – Дня Незалежності, розповідає начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

"Ми вирішили, що у нас буде такий фестиваль. Мені здається він такий єдиний в світі, де ми розмальовуємо муралами тимчасові укриття. Тобто рятуємо людей і духовно, і фізично. Спочатку укриття поставили, а ми тепер робимо так, щоб можна було трошки зробити собі і емоційного релаксу", говорить Думинська.

"Від конституції до незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях
Херсон. Викладачка художньої школи малює мурал на бетонному укритті, 18 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Хоч фестиваль вже розпочався, прийом заявок на його участь триває.

"Оскільки ми проводимо цей фестиваль спільно з Херсонським дизайн-ліцеєм, то до нас просто подаються заявки з ескізом. На нашій сторінці у Фейсбук викладені умови проведення фестивалю. Затверджуються ескізи, ми з'ясовуємо, на якій території це буде розміщуватися. Якщо потрібно, допоможемо її підготувати й, будь ласка, малюйте", розповіла начальниця управління.

"Від конституції до незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях
Херсон. На бетонному укритті в рамках фестивалю "Від Конституції до Незалежності " малюють мурал, 18 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні є укриття, які уже розмалювали під час виготовлення. У рамках фестивалю розписали поки одне. Через кілька днів з'явиться друге. Перше розмальовували усі охочі, розповідає викладачка Херсонської школи мистецтв Альона Петровська.

"Я не встигала казати, кому яким кольором і що малювати. Такий настрій, і за декілька годин (ми після обіду почали) одну сторону повністю зафарбували, години за три. Мені не було місця куди підійти, щоб тикнути пензликом де малювати", згадує викладачка.

"Від конституції до незалежності". У Херсоні малюють мурали на вуличних укриттях
Херсон. Фарби, які використовують для малювання стінопису на укритті, 18 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Перший стінопис намальований водоемульсійною фарбою на пігментах. Кольори стримані, патріотичні, розповідає Альона.

"Ми вирішили зобразити книги. Як артоб'єкт — ні імен авторів, ні назви книг, щоб ніяких особливостей. Прикрасили це квітами і метеликами, щоб було веселіше", говорить мисткиня.

За словами Світлани Думинської, до фестивалю можуть долучитися не лише херсонці.

"На теперішній момент у нас ведуться перемовини з чотирма, з двома художниками і двома організаціями, які готові долучитися. Може вони будуть трошки пізніше, бо готують свої ескізи, а ми пропонуємо територію", говорить начальниця управління.

Обирати кращу роботу не будуть, говорить Думинська.

"Люди віддали своє серце і душу для того, щоб в Херсоні стало трошки затишніше, веселіше. Тому вдячні всім, хто долучається до цієї мети, бо Херсон стоїть, стояти буде, а коли ще так розквітатиме, то згинуть наші вороженьки", розповіла начальниця.

Тематика артфестивалю довільна, проте перевага надаватиметься напрямам: "Херсон незламний", "З Україною в серці", "Херсон квітучий", "Херсон – місто сонця", "Флора, фауна Херсонщини", "Спадщина Поліни Райко".

У Херсоні встановили 102 укриття. Роботи з їх облаштування тривають. За результатами обстежень були виявлені недоліки.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок