Наскільки державний статус релігійних свят вплине на права та свободу нацменшин на Дніпропетровщині

Наскільки державний статус релігійних свят вплине на права та свободу нацменшин на Дніпропетровщині

Наскільки державний статус релігійних свят вплине на права та свободу нацменшин на Дніпропетровщині www.ridus.ru

Наскільки державний статус релігійних свят вплине на права та свободу нацменшин на Дніпропетровщині. Пояснюють представники релігійних громад регіону.

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну опрацювати питання надання державного статусу основним релігійним святам мусульман, юдеїв та християн західного обряду. Зокрема, йдеться про такі свята: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду. Про це 30 липня повідомила пресслужба Глави держави.

Україна може стати першою країною серед етноцентричних держав , де законодавством визначено релігійні свята для всіх. Про це 4 серпня в ефірі «Українського радіо UA: Дніпро» в програмі «Тема дня» повідомив Павло Федосов, голова релігійної громади мусульман «Відродження» у Дніпрі.

«Україна у цьому питанні обганяє Європу і є ініціатором такого руху для багатьох європейських країн», сказав Павло Федосов.

Як зазначив «Українському радіо UA: Дніпро» представник єврейської громади у Камянському Дмитро Тарнопольський, зараз питання державності свят нацменшин недоречне і ніяким чином не впливає на покращення толерантності, рівності та взаємоповаги представників різних релігійних конфесій на Дніпропетровщині і Україні в цілому.

«Православні навряд чи будуть відзначати Хануку чи Курбан-Байрам. Мусульмани та юдеї не будуть відзначати Різдво. У соціальних мережах часто люди самі просять, щоб їх не вітали з деякими святами, бо такі привітання з точки зору їх релігії, недоречні. А кожна громада буде відзначати своє релігійне свято у будь-якому разі», сказав Дмитро Тарнопольський.

За словами політолога Павла Шмулевича, за нинішнім законодавством, за поданням релігійних громад підприємство установа, або організація надає особам до 3 днів відпочинку протягом року.

«Тобто людина не може прийти просто так до свого керівника і сказати, що йому потрібний вільний день, бо у нього релігійне свято. Він повинен принести відповідну довідку зі своєї релігійної громади. Це не легка справа. І це обмежує права та свободу нацменшин», сказав політолог Павло Шмулевич.

Утім, за словами експерта, зробити запропоновані Урядом релігійні свята державними не вирішить проблему. Потрібні зміни до Закону про працю. Це буде доречнішим.

Якщо суспільство хвилює саме питання про збільшення вихідних днів пов’язаних із святами, то державні свята можуть бути як робочими так і неробочими днями. Наприклад юдейська Ханука це найбільш відоме та поширене у світі свято, його необхідно зробити державним, але вихідним днем не обов’язково, для самих юдеїв це не потрібно зазначив Леонід Бройтман.

Не тільки православні мають право на вихідний день у велике релігійне свято, а й мусульмани юдеї та католики. Якщо свята стануть державними, це доведе рівність, толерантність та взаємоповагу між різними релігійними конфесіями в Україні. Про це повідомив представник римо-католицької громади Дніпра Олександр Слонєвський.

«Це нормально коли, людина тієї чи іншої віри, буде святкувати своє релігійне свято вдома, наша громада тільки порадіє за них», сказав Олександр Слоневський.

За повідомленням пресслужби Глави держави, Володимир Зеленський посилається на статтю 35 Конституції України, яка дає право на свободу віросповідання. Як приклад рівності він навів Євросоюз, де права релігійних конфесій закріплені законодавчо.

«Українське радіо Дніпро» звернулось за коментарем до уповноваженої з прав інтеграції у м. Асбах (Німеччина) Ірини Савченко.

«Чи є у нас релігійні свята, які затверджені Законом? Ні. У нас таких свят не має. Але люди тієї чи іншої релігії їх безумовно відзначають. На роботі вони повинні брати відпустку, або вільні дні. Вихідного дня у цей день не має», сказала Ірина Савченко.

Утім, за словами експертки, кожна федеральна земля має право обирати, які саме релігійні свята відзначати і чи робити цей день вихідним.

Читайте також

Чи потрібні Україні вихідні на свята католиків, мусульман та іудеїв. Пояснює експерт

На Луганщині будують храм православної церкви

Справу проти Порошенка через створення ПЦУ закрито – ДБР

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди