Перейти до основного змісту
Україна очікує на виїзд першої групи пілотів на навчання на F-16 — Ігнат

Україна очікує на виїзд першої групи пілотів на навчання на F-16 — Ігнат

Юрій Ігнат
. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Скріншот з відео

Країни-партнери надали десятки майданчиків для тренувань українських пілотів на винищувачах F-16 і зараз Україна очікує на виїзд першої групи льотчиків на навчання.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав речник командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зазначив, що пілоти проходитимуть навчання групами.

"Перша група пілотів — це перша хвиля, яка поїде на перенавчання, потім друга і так далі. Це ті пілоти, які вже проходитимуть безпосередню підготовку з інструкторами в різних країнах, які нам надали майданчики. Йдеться про десятки. Чекаємо, щоб перша група виїхала, слідом буде друга", — розповів Ігнат.

За його словами, технічний персонал проходитиме підготовку за "трохи іншою програмою".

Речник ПС також зазначив, що Україна отримуватиме літаки поступово, а "не одразу три ескадрильї".

Напередодні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Джо Байден схвалив підготовку українських пілотів на винищувачах F-16 на території країн Європи.

11 липня міністр оборони України Олексій Резніков на саміті НАТО у Вільнюсі підписав меморандум про створення коаліції з підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

23 червня речник Пентагону генерал Пет Райдер повідомив, що Данія надіслала Сполученим Штатам запит на підтримку навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Топ дня

Вибір редакції

На початок