Командир "Азову" Прокопенко зустрівся із бійцями бригади

Командир "Азову" Прокопенко зустрівся із бійцями бригади

Денис Прокопенко Азов
. Денис Прокопенко. Фото: бригада "Азов"

Командир бригади "Азов" Національної гвардії України Денис Прокопенко, який повернувся в Україну з Туреччини після екстракції з російського полону, зустрівся з особовим складом військового підрозділу.

Про це повідомляє пресслужба "Азову".

"Перебуваючи у полоні, я сказав, що для мене ця війна не закінчиться, доки ми не повернемо з полону нашого останнього бійця та не відновимо кордони України на стан 1991 року", — зазначив він.

Прокопенко, відомий під позивним "Редіс", зауважив, що планує продовжити займатись військовою справою.

"Я — солдат. Мене не цікавлять ніякі інші напрямки діяльності, крім військової справи. Моє серце, моя душа, моє тіло належать Азову", — сказав командир бригади.

За його словами, основні зусилля щодо "Азову" мають бути спрямовані на бойову підготовку та доукомплектування підрозділу особовим складом, технікою та озброєнням.

"Довгоочікувана зустріч з командиром, його присутність поруч із підлеглими та безпосереднє командування підрозділом — саме той необхідний заряд, який підніме бойовий дух військовослужбовців бригади та надасть їм додаткову впевненість на полі бою. Наразі підполковник Денис "Редіс" Прокопенко проходить реабілітацію та найближчим часом приступить до виконання службових обов'язків", — додали в пресслужбі бригади.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

20 травня 2022 року, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.

Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Україна 21 вересня провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передалаВіктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей.

Українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко за процедурою екстракції потрапили до Туреччині під протекторат президента Ердогана.

Тоді президент Зеленський заявляв, що командири захисників "Азовсталі" залишатимуться у Туреччині до закінчення війни.

8 липня стало відомо, що до України повертаються командири захисників "Азовсталі", які перебували у Туреччині після російського полону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко, Денис Шлега.

На початок