Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що подвоєння підтримки України в її захисті від Росії є "найкращим" способом допомоги світовій економіці.
Про це вона сказала, виступаючи на полях саміту міністрів фінансів G20 в Індії, передає The Guardian.
Після відвідин Києва в лютому Єллен сказала, що на власні очі побачила "велику різницю", яку принесла іноземна допомога як цивільним особам, так і українським військовим.
"Продовження цієї війни є перш за все моральним імперативом. Але це також найкраще, що ми можемо зробити для глобальної економіки", — сказала Єллен.
За її словами, бюджетна підтримка має вирішальне значення для опору України.
"Допомагаючи підтримувати роботу економіки та уряду, ми надаємо Україні підтримку, якої вона потребує, щоб вона могла боротися за свободу та свій суверенітет", — сказала міністерка.
Єллен додала, що однією з "головних цілей" Вашингтона є "боротьба зі спробами Росії уникнути наших санкцій".
Раніше заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук заявив, що Україна у цьому році очікує отримати 42 мільярди доларів фінансової допомоги, включно з 4,6 мільярдами доларів від Міжнародного валютного фонду.
Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України
У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.
За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.
22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.
За словами прем'єра, зараз Україна розглядає 10 ключових аспектів відновлення України, серед яких — оцінка збитків, етапи відновлення, прозорість та джерела фінансування.