Перейти до основного змісту
В Адміністрації Ердогана пояснили, чому Туреччина підтримує розширення НАТО

В Адміністрації Ердогана пояснили, чому Туреччина підтримує розширення НАТО

В Адміністрації Ердогана пояснили, чому Туреччина підтримує розширення НАТО
. Прапор Туреччини. Фото: Getty Images

Туреччина підтримує розширення НАТО не проти певної країни, а щоб зробити Альянс повномасштабною безпековою організацією.

Про це заявив очільник управління зв'язків адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун, повідомляє Middle East Eye.

"Туреччина підтримує географічне розширення НАТО не проти якоїсь певної країни, а щоб зробити Альянс повномасштабною безпековою організацією, здатною забезпечити стабільність", — сказав він.

Речник Адміністрації Ердогана зазначив, що розширення Північноатлантичного альянсу – це ключ до довгострокового миру та стабільності.

"Туреччина ніколи не цуралася найскладніших операцій альянсу в різних куточках світу. У дедалі більш нестабільному світі, повному загроз і нових видів військових дій, Туреччина активно протидіє новим викликам, підтримуючи стратегічну орієнтацію НАТО", — зазначив Алтун.

Що відомо про процес вступу Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

28 червня 2022 року Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. 29 червня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран. Крім того, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

4 квітня 2023 року Фінляндія офіційно стала 31-м членом НАТО.

У червні Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.

Топ дня

Вибір редакції

На початок