Як знизити тривожність під час повітряної тривоги: поради психологині

Як знизити тривожність під час повітряної тривоги: поради психологині

Ексклюзивно
Як знизити тривожність під час повітряної тривоги: поради психологині
Сімейна психологиня Ірина Марасіне. Фото: Ірина Марасіне

Часто дорослі та діти стикаються з тривожним станом або панікою під час повітряних тривог. Як заземлитися, тобто зменшити рівень емоційного навантаження на організм та не допустити розвитку психологічної травми, Суспільному Хмельницький розповіла сімейна психологиня Ірина Марасіне.

П‘ять порад для заспокоєння:

  1. Якщо ви відчуваєте високий рівень тривожності, тут стануть в пригоді дихальні вправи. Наприклад, дихання по квадрату: робимо вдих — пауза — видих — пауза і знов вдих. При цьому час вдиху, видиху та паузи має бути однаковим, десь до чотирьох секунд. Окрім того, можна використовувати ще одну техніку дихання: на рахунок від одного до чотирьох робити вдих, а під час видиху рахувати від одного до восьми. І при цьому видих робити через складені в трубочку губи, наче надуваємо кульку. Для дітей такі дихальні вправи мають бути у два рази коротшими через менший об‘єм легенів.
  2. Іноді під час повітряної тривоги підіймається агресія. Тут допоможуть дії. Можна походити, пом‘яти папір, покидати м‘яч об стіну, тобто виконувати якісь фізичні дії.
  3. Часто люди під час тривоги скаржаться на тремтіння рук, ніг, або всього тіла. Це також є нормальною реакцією на переживання. В такій ситуації допоможе поплескування по тілу, або потруситися, як песик.
  4. Знизити тривожність та переживання можна завдяки уяві. Тривожимось ми через те, що в нашій голові з‘являються жахливі картинки. Заплющив очі можна уявити позитивну картинку, або зробити вправу "уявне безпечне місце".
  5. Під час стресу часто пересихає слизова оболонка у роті, тож в такій ситуації можна уявити часточку кислого лимона, або яблука. Це допоможе нормалізувати слиновиділення. Перебуваючи в укритті можна з'їсти цукерку, або жуйку.

Тривожність може зберігатися і після повітряної тривоги. Тож, якщо ви не можете заспокоїтися та прийти в нормальний стан, прийміть теплий душ, попийте води або теплий чай, закутайтеся ковдрою прикриваючи спину та плечі, з‘їжте щось смачненьке.

Сімейна психологиня зауважує, що всі ці поради не позбавляють від емоцій, а допомагають знизити їх високий рівень.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок