Черкаський атлет Роман Данилюк став чемпіоном світу. Як за спортсмена вболівають вдома

. Фото: Grégory Picout, Суспільне Черкаси

На другий день Чемпіонату світу з параатлетики черкасець Роман Данилюк виборов золото у змаганнях зі штовхання ядра.

У чемпіонаті, який відбувається у Парижі з 8 до 17 липня, беруть участь 1 300 атлетів зі 107 країн світу. Національну команду України представляє 31 спортсмен, серед яких черкаські атлети Олександр Дорошенко, Максим Коваль та Роман Данилюк.

Місце підготовки Романа Данилюка до Чемпіонату світу показав директор обласної дитячо-юнацької школи для людей з інвалідністю Антон Скачков. Він зазначив — у перемозі Романа ніхто не сумнівався:

"Роман був лідером своєї категорії, це показали змагання, які відбулися за три тижні до Чемпіонату світу. І Роман показав тоді кращий результат, ніж на чемпіонаті зараз".

Як сім’я та друзі зустріли звістку про його перемогу та як вболівають вдома
Антон Скачков. Суспільне Черкаси

На базі школи підготовку до чемпіонату проводила вся паралімпійська збірна України з легкої атлетики, додав Антон Скачков:

"На цій базі відбувались тренування майже всіє збірної України".

Тут же, у квітні цього року, Роман готував до "Ігор Нескорених" ветеранів Збройних Сил України, розповів Антон Скачков:

"Спортсмени, які готуються до цих ігор, рідко залишаються у спорті. Але ж Роман передає свій досвід і допомагає спортсменам показати якісніший результат".

Передає власний досвід Роман своїм дітям. Допоки тато виборює золото в Парижі, на стадіоні в Черкасах трирічний Андрійко тренується у штовханні ядра. Разом із мамою та молодшою сестричкою хлопчик вболівав за тата на відстані.

"Разів десять на день ми списуємось і зідзвонюємось. Ми постійно на зв’язку. Варя (донька — ред.) як тата бачить, то вже ледь не свідомість втрачає, дуже вболіває за нього". — прокоментувала дружина спортсмена Юлія Недоступ.

Юлія Недоступ. Суспільне Черкаси

Натхненням називає Роман своїх дітей. Разом з командою він перебуває нині на чемпіонаті в Парижі. З його слів, саме завдяки підтримці найрідніших здобув там Перемогу:

"Вони – моя мотивація, тому що сім’я для мене – найголовніше, заради них я працюю, тренуюсь і здобуваю медалі".

Золоту медаль Роман Данилюк виборов у змаганнях зі штовхання ядра серед людей з вадами зору з результатом 16,73 метра.

"Це не являється рекордом світу, раніше я був рекордсменом, але іспанець на паралімпіаді побив мій рекорд" — зазначив спортсмен.

На майбутній паралімпіаді свій результат планує значно поліпшити:

"Я сподіваюсь, що один метр додам до свого результату".

Суспільне Черкаси

З першого дня змагань відзначились й інші черкаські спортсмени, прокоментував тренер Романа — Іван Кирдода. Так, Олександр Дорошенко виборов четверте місце у своєму класі та ліцензію на участь у Паралімпіаді-2024:

"Перше завдання, яке ставило перед нами керівництво команди, — це ліцензія, відібратися на Паралімпійські ігри. Друге — команди боряться за рейтинг збірних, а це — медалі".

Цей чемпіонат є основним етапом кваліфікації на Паралімпіаду-2024, яка також відбудеться в Парижі, додав Іван Кирдода. Тож після короткого відпочинку спортсмени повернуться до тренувань.