Український параатлет Максим Коваль встановив світовий рекорд у штовханні ядра

Український параатлет Максим Коваль встановив світовий рекорд у штовханні ядра

Український параатлет Максим Коваль встановив світовий рекорд у штовханні ядра
. Максим Коваль на ЧС-2023 з параатлетики. Фото: Florent Pervillé

Спортсмен покращив на 23 сантиметри попереднє досягнення.

Український параатлет Максим Коваль встановив світовий рекорд у штовханні ядра. Сталося це на чемпіонаті світу з параатлетики-2023.

Цьогорічний чемпіонат світу параатлети проводять у Парижі. На турнірі спортсмени мають змогу здобути не тільки нагороди, але й ліцензії для країни на Паралімпіаду-2024, для чого потрібно увійти у топ-4 у відповідній дисципліні.

У шостий змагальний день свій виступ у фіналі зі штовхання ядра провів український чемпіон Паралімпійських ігор-2020 Максим Коваль. "Золото" Паралімпіади у Токіо параатлет здобув зі світовим рекордом 17.34 метра, який був актуальним до турніру у Парижі.

На чемпіонаті світу 2023 року Коваль встановив новий світовий рекорд зі штовхання ядра у категорії F20Категорія охоплює параатлетів з порушеннями інтелектуального розвитку.. Параатлет виграв змагання з результатом 17.57 метра і покращив своє ж досягнення на 23 сантиметри. Максим обійшов Мухаммада Зіяда Золкефлі, бронзового призера Паралімпіади-2012, на 46 сантиметрів. Третім у змаганні став інший українець – Олександр Яровий.

Відтак, Максим Коваль здобув четверте "золото" збірної України на світовій першості з параатлетики. Ця медаль стала для "синьо-жовтих" шостою на турнірі у штовханні ядра. Загалом українські параатлети вибороли у межах змагань за шість днів 13 нагород.

ЧС-2023 з параатлетики. Штовхання ядра (F20)

  1. Максим Коваль (Україна) – 17.57 метра
  2. Мухаммад Зіяд Золкефлі – 17.21 м
  3. Олександр Яровий (Україна) – 16.99 м

Хто такий Максим Коваль

  • Максим Коваль – 26-річний український параатлет, який на змаганнях представляє Черкаси. Спеціалізується на штовханні ядра, а також метанні молота й списа.
  • На чемпіонаті Європи 2018 року Коваль став першим у метанні молота та списа, а у штовханні ядра здобув "срібло".
  • На чемпіонаті світу 2019 року у Дубаї Коваль виграв змагання зі штовхання ядра.
  • На Паралімпіаді-2020 Максим Коваль виграв "золото", встановивши актуальний на той момент світовий рекорд.
На початок