Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів Суспільне Карпати

Першого серпня розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступників до вищих навчальних закладів. Через пандемію терміни вступної кампанії змістилися на один місяць. Журналісти Суспільного дізнавалися, які зміни чекатимуть на вступників в Івано-Франківську.

Абітурієнтка Марія Кравчук розповіла, що приїхала із Тисмениці до Івано-Франківська, щоб їй допомогли створити особистий кабінет.

"Я вступатиму на педагогічний факультет. Труднощі – це те, що мені ніяк не приходила заявка для підтвердження кабінету. Прийшла аж через 15 хвилин", - каже абітурієнтка.

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтівСуспільне Карпати

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів

Віктор Кияницький розповів, що електронний кабінет ще не створив. Проте юнак вважає, що за допомогою відеоінструкції все зробить. Куди подаватиме документи вже визначився.

"Я вибрав спеціальність "Комп’ютерна інженерія" в університеті нафти і газу, подав ще на філологію в цей ВНЗ, а також - в ПНУ на філологію", - каже абітурієнт.

Відповідальний секретар приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Руслан Запухляк розповів, що в умовах пандемії терміни вступної кампанії змістилися на один місяць. Загалом, каже, суттєвих змін немає. Станом на третє серпня на творчий конкурс зареєструвалося близько 340 вступників.

"Особливістю є те, що в цьому році запроваджена індикативна собівартість на контракт на більшість спеціальностей. Тобто, усі університети України, які мають бюджетне фінансування, повинні виставити мінімальну вартість, яку визначає держава", - зазначив Руслан Запухляк.

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтівСуспільне Карпати

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів

Студентка коледжу ПНУ ім. В.Стефаника Софія Пелепишак вже не перший рік допомагає майбутнім студентам зареєструвати електронний кабінет вступника. За її словами, це зробити нескладно.

"Нам необхідно зайти на сайт і нам вибиває вікно. Далі необхідно натиснути на кабінет вступника, і з'явиться особистий електронний кабінет вступника. Далі ми проводимо реєстрацію, - розказує Софія Пелепишак. - Вводимо номер сертифікату ЗНО і пін-код. Також рік, коли здавалося ЗНО, документ про повну загальну середню освіту. Набираємо номер та серію цього документу. Вираховуємо середній бал. Далі приходить лист активації нашого кабінету, абітурієнт активовує, і ми можемо заходити на його електронний кабінет".

Схожий консультативний центр діє і для вступників Івано-Франківського національного медичного університету. Працівник приймальної комісії у сприянні електронних кабінетів ІФНМУ Юрій Октисюк розповів, що перша проблема під час вступу - страх чогось нового.

"Зараз додався ще один електронний кабінет, нові сертифікати. Зараз можна кілька сертифікатів із 2017-го по 2020-тий рік. І коли людина має кілька сертифікатів, то вона боїться труднощів уже в поданні майбутньої заяви у виборі тієї чи іншої спеціальності", - пояснив Юрій Октисюк.

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтівСуспільне Карпати

Вступ до ВНЗ. Які зміни чекатимуть на прикарпатських абітурієнтів

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії ІФНМУ Ігор Сарапук каже, що терміни початку навчання також змістяться.

"Абітурієнти, які вступлять на перший курс, не матимуть змоги приступити до навчання першого вересня, адже подача оригіналів закінчиться 31-го серпня. Наказ на зарахування буде оприлюднений тільки п’ятого вересня, - розповідає Ігор Сарапук. - Вступникам не обов’язково треба буде приносити оригінали документів безпосередньо в приймальну комісію. Їх можна надсилати на пошту".

Для тих, хто вступає за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, прийом заяв та документів триватиме з 13-го до 22-го серпня. До 16-го серпня подати документи до ВНЗ зможуть ті, хто складатиме вступні іспити.

Авторка: Ілона Шевченко

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди