Як отримати український паспорт 14-річній дитині з ТОТ: пояснює Мінреінтеграції

Як отримати український паспорт 14-річній дитині з ТОТ: пояснює Мінреінтеграції

паспорт громадянина України
Паспорт. Ілюстративне фото: Мінцифра

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій пояснили, як оформити перший паспорт громадянина України дітям, які досягли 14-річного віку під час проживання на ТОТ.

Як повідомили у Мінреінтеграції, віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук провела засідання Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з ТОТ, на якому обговорили проблеми з оформленням/відновленням паспортів громадян, які виїжджають з окупованих територій.

Учасники засідання, зокрема обговорили й питання оформлення першого паспорта громадянина України дітям, які досягли 14-річного віку під час проживання на ТОТ.

Що потрібно, щоб 14-річна дитина з ТОТ отримала паспорт Громадянина України

Особа, яка досягла 14-річного віку, має звернутися до будь-якого територіального підрозділу Держміграційної служби і надати такі документи:

  • свідоцтво про народження або витяг із ДРАЦСу (за наявності). Якщо відсутній документ, інформацію працівники ДМС перевірять самостійно;
  • паспорти батьків або одного з них (для перевірки належності до громадянства України). Якщо особа не підтримує стосунки з батьками або не може надати їх через воєнний стан, достатньо надати інформацію про такі документи. Якщо один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України.
  • також за наявності може подаватися реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

У разі відсутності оригіналів документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, заявник також може подати копії таких документів або інформацію (персональні дані) батьків (чи одного з них).

У ДМС наголосили, що подання копій зазначених документів не є обов’язковою умовою при прийнятті від заявника документів для оформлення паспорта та не може бути підставою для відмови в оформленні документа.

На початок