Німеччина замовила боєприпаси для танків Leopard 2 на 4 млрд євро

Німеччина замовила боєприпаси для танків Leopard 2 на 4 млрд євро

танк Leopard 2
Танк Leopard 2 A7 під час військових навчань у Мюнстері, Німеччина, 20 травня 2019 року, ілюстративне фото: Getty Images

Збройні сили Німеччини розмістили велике замовлення на боєприпаси для основних бойових танків Leopard 2 у компанії-виробника Rheinmetall.

У німецькому концерні повідомили, що наявний рамковий контракт було розширено до суми близько 4 млрд євро. Відповідно до угоди до кінця 2030 року Бундесвер отримає кілька сотень тисяч бойових і навчальних снарядів різних конструкцій. Інформації про попередній обсяг замовлення компанія не надала.

Зазначається, що Бундесвер хоче поповнити свої запаси боєприпасів. Рамкова угода також передбачає постачання Збройним силам України "значної кількості танкових боєприпасів".

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

25 січня канцлер Олаф Шольц заявив, що уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволяє реекспорт іншим країнам. За його словами, Німеччина продовжить збільшувати військову підтримку України.

Над наданням Україні основних бойових танків Leopard спільно працюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

На початок