Уряд Угорщини цього тижня розгляне заявку Швеції на вступ до НАТО — ЗМІ

Уряд Угорщини цього тижня розгляне заявку Швеції на вступ до НАТО — ЗМІ

Угорщина, парламент
Будівля угорського парламенту у Будапешті, підняття прапору під час святкування річниці революції 1956 року, 23 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Уряд Угорщини цього тижня збереться на позачергове засідання, щоб розглянути заявку Швеції на вступ до НАТО.

Про це повідомляє місцевий телеканал ATV з посиланням на джерела в уряді.

Зазначається, що на триденному засіданні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан доповість про події на саміті НАТО, результати процесу вступу Швеції до Альянсу та оцінку війни в Україні.

Перед самітом НАТО міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що ратифікація урядом Угорщини заявки Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу є "технічним питанням".

Напередодні Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг після тристоронньої зустрічі повідомив, що президент Туреччини Ердоган погодився підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.

Перед зустріччю Ердоган заявив, що Євросоюз має схвалити членство Туреччини, перш ніж Анкара підтримає вступ Швеції в НАТО.

Що відомо про процес вступу Швеції до НАТО

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у 2022 році Швеція та Фінляндія висловили бажання вступити до НАТО.

28 червня Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. Наступного дня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Однак 23 січня 2023 року Ердоган сказав, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ у НАТО через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

До слова, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.

На початок