Київські вікові дерева візьмуть під охорону: вони зростають 150-350 років

Київські вікові дерева візьмуть під охорону: вони зростають 150-350 років

Київські вікові дерева візьмуть під охорону: вони зростають 150-350 років
Фото: УНІАН

У Києві вікові дерева планують оголосити ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Про це повідомляє Київська міська рада.

Як пояснює депутатка Юлія Лимар, такими пам'ятками оголошують окремі унікальні природні об’єкти. Вони мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне, пізнавальне і культурне значення, а на їх території заборонені рубки дерев.

"Саме в такий спосіб можна захистити від знищення вікові дерева, які мають цінність для територіальної громади Києва. Кожне таке дерево є свідком минулого, маркером зеленої столиці та нашим загальноміським надбанням", – вважає Лимар.

Комісії з питань екологічної політики підтримала проєкти цих рішень. Ботанічними пам’ятками природи місцевого значення планують оголосити:

  • природний об’єкт "Дуб Розкішний" – дерево дуба звичайного, віком 300-350 років, який зростає у парку "Нивки" з боку вулиці Авіаконструктора Ігоря Сікорського;
  • природний об’єкт "Група дерев дуба звичайного та сосни звичайної" – два дуби звичайні, віком 300-350 років, а також дві сосни звичайні. Група дерев зростає у межах лісового урочища "Кинь-Грусть" з боку вулиці Кобзарської;
  • природний об’єкт "Група дерев дуба звичайного на вулиці Борщагівській" – чотири дуби звичайні, віком понад 170-200 років, які зростають на прибудинковій території біля будинку № 189/1 на вулиці Борщагівській;
  • природний об’єкт "Шевченківська яблуня" – дерево яблуні домашньої, віком понад 150 років, яка зростає у парку ім. Т. Г. Шевченка.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч вже "оцифрували".

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра".

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

На початок